Alpen Cup Liberec: Indráčková bere stříbro, nejlepším Čechem Rygl

Alpen Cup Liberec: Indráčková bere stříbro, nejlepším Čechem Rygl

7 min 27 s

Liberecké skokanské můstky opět po roce hostí závody v rámci Alpen Cupu. Pod Ještědem se v rámci sobotního programu představilo hned několik českých nadějí. Mezi dívkami zazářila Anežka Indráčková, která skončila druhá. Krásné páté místo obsadila Veronika Jenčová. V mužském závodu držel český prapor nejvýše David Rygl, který skončil na 10. pozici.


V sobotu se konaly závody juniorů na středním můstku v Liberci. Nejprve zazářily v soutěži žen české reprezentantky. Už tréninkové skoky poodhalily, že jsou závodnice v dobré formě. Anežka Indráčková předvedla druhý nejlepší pokus a Veronika Jenčová skončila v tréninkovém kole devátá. Teprve patnáctiletá závodnice Natálie Nejedlová zapsala nejkratší pokus.

V prvním kole držela českou vlaječku nejvýše Anežka Indráčková. Česká reprezentantka zapsala pokus dlouhý 86 metrů, jenž ji dostal na druhou pozici. Svůj skok ještě vylepšila ve druhém kole, když dolétla až na metu 91 metrů a udržela si celkovou druhou pozici za reprezentantkou ze Slovinska.

Velmi pěkně zahájila závod i Veronika Jenčová, která zapsala skok měřící 78,5 metru. Po prvních pokusech patřilo devatenáctileté Češce páté místo. Svou pozici si udržela i po druhém kole, česká reprezentantka skočila 87 metrů a zapsala třetí nejlepší výsledek kariéry v rámci Alpen Cupu.

Natálie Nejedlová oproti tréninku svůj pokus vylepšila a zapsala 54,5 metru. Tento výkon stačil na 29. pozici po prvním kole. Na stejné příčce figurovala i v konečném pořadí.

Anežku Indráčkovou doplnily na stupních vítězek Slovinka Tina Erzarová a Italka Martina Zanitzerová.

Čeští muži zamířili na střední můstek ve velmi početné sestavě. V nabité startovní listině, která čítala 74 jmen, bylo k nalezení hned 11 českých reprezentantů. Na můstek se ale nakonec vydalo 10 z nich. Tréninkový pokus zvládl nejlépe David Rygl, který zapsal 24. pozici, solidně se předvedl i Jiří Černý či Jan Ošmera.

První kolo se uskutečnilo ve velmi proměnlivých povětrnostních podmínkách. David Rygl ze silného zadního větru vytěžil maximum a dolétl na metu 86,5 metru. Za nepříznivé podmínky obdržel kompenzaci přes 20 bodů. Po prvním kole mu patřilo 10. místo.

Druhý nejlepší český pokus předvedl v prvním kole Daniel Škarka, který dolétl do vzdálenosti 78 metrů. Sedmnáctiletý reprezentant měl během svého pokusu také silný vítr do zad a připisoval 21,6 bodu kompenzaci. První kolo zakončil na 44. místě. Druhé kolo opět ovlivnil velmi silný vítr do zad a Škarka svým druhým pokusem zapsal o dva metry méně, nakonec se propadl o pár pozic níže na konečnou 49. příčku.

V první padesátce se po prvním kole umístil ještě Vojta Stolarz, který skočil 76,5 metru v zadním větru. Druhý pokus Stolarze měřil o půl metru méně a v pořadí skončil ihned za Škarkou na 50. mstě.

Dvaapadesátý nejlepší pokus prvního kola zapsal Filip Křenek, jenž také doplatil na zadní vítr. Ve druhém kole se o pár metrů zlepšil, na vzlet v pořadí to však nestačilo a udržel si 52. pozici.

Zbytek českých reprezentantů se nacházel ve spodní části výsledkové listiny. Štěpán Kysel zapsal 62. příčku, Jan Ošmera se umístil na 64. pozici a o příčku za ním skončil Josef Buchar. Na 69. místě se umístil Lukáš Jeřábek a o pozici níže skončil Dominik Lukeš.

První pokus Jiřího Černého byl smazán kvůli nevhodné kombinéze a druhým skokem zapsal 79 metrů, což jej zařadilo na 72. pozici.

Závod vyhrál německý reprezentant Adrian Tittel, společnost na stupních vítězů mu dělali dva Rakušané Lukas Haagen a Simon Steinberger.

Kompletní výsledky dívek naleznete pod tímto odkazem, výsledky chlapců naleznete zde.Pomoc Ukrajině