34. ročník Beskydského turné žáků je za námi! Jak vypadaly stupně vítězů?

5 min 28 s

34. ročník Beskydského turné žáků je minulostí. Série závodů měla už tradiční zastávky v Nýdku, Kozlovicích, Frenštátu pod Radhoštěm a Rožnovem pod Radhoštěm, kam se sjely desítky závodníků z Česka, Slovenska i Polska.

V nejmladší žákovské kategorii (9+10) zvítězil suverénním způsobem Dominik Bělík z Frenštátu pod Radhoštěm. Ten ovládl závody na domácím můstku, v Rožnově a Nýdku. Na bednu se nevešel jen v Kozlovicích, kde triumfoval Šimon Pelc z harrachovského klubu. Ten v celkovém pořadí obsadil druhou příčku, stupně vítězů pak uzavřel jeho klubový kolega Štěpán Šálek.

O poznání napínavější byl souboj stejně starých dívek. Liberecká Linda Rozsypalová vystoupala na nejvyšší stupínek v Kozlovicích i Frenštátu, přesto v konečném výsledku zaostala o 3,4 bodu za svou týmovou parťačkou Eliškou Kvasničkovou, která jako jediná ze startovního pole vybojovala na všech zastávkách Beskydského turné medailová umístění. Třetí místo mezi žačkami narozenými v letech 2013 a 2014 připadlo Karolíně Bláhové z LSK Lomnice nad Popelkou, jež brala první příčku v Nýdku.

Chlapcům ve věku jedenácti a dvanácti let dominoval Matěj Matura z Lomnice nad Popelkou. Tomu se podařilo triumfovat v Nýdku a Rožnově. V Kozlovicích a Frenštátu se zase zařadil na druhé pozice, když v prvním zmíněném závodě nestačil na celkově druhého Jana Černého z LK Osek, načež ve Frenštátě byl nad jeho síly celkově třetí Tomáš Zlevský ze slovenského SKI Clubu Selce.

Mezi dívkami narozenými v letech 2011 a 2012 nedala konkurentkám šanci Slovenka Zara Zelenčík ze KPSL SK, jíž se podařilo ovládnout všechny zastávky 34. ročníku Beskydského turné. Konečnou druhou pozici si vyskákala Nela Prouzová z Harrachova, třetí Lucie Šulová z Kozlovic.

Nejstarší žákovskou kategorii (13+14) opanoval Štěpán Janata z LSK Lomnice nad Popelkou, jenž ve všech zastávkách turné vystoupal na bednu, v Nýdku a Frenštátu pak dokonce zvítězil. Konečné stupně vítězů doplnili držitel prvenství ze závodu v Rožnově Matěj Skoupý z LK Osek a Radek Mika z TJ Dukla Frenštát pod Radhoštěm. Ondřej Sova (JKL Desná), který si podmanil klání v Kozlovicích, bral celkovou pátou pozici.

Stejnou věkovou kategorii žaček si přivlastnily slovenské skokanky. Triumfovala Kira Kapustíková z KPSL SK, která si nedokráčela pro první příčku pouze v Kozlovicích. Tam ji zastoupila Ella Wittmannová ze SKI Clubu Selce, které v celkovém pořadí připadlo druhé místo. Třetí skončila její týmová kolegyně Lucia Sirágiová.