×
Zhodnocení letní sezóny očima Michala Doležala

Zhodnocení letní sezóny očima Michala Doležala

04.10.2015

Skokanskou kariéru ukončil v roce 2007, jeho nejlepším výsledkem bylo osmé místo ze ZOH v Naganu. U skoku zůstal a nyní je trenérem české skokanské reprezentace. Nikdo mu neřekne jinak než Dodo a pro radu si k němu chodí nejen mladí junioři, ale i zkušený Jakub Janda.

Klingenthal hostil poslední závod Kontinentálního poháru a česká skokanská reprezentace tam vyjela v silné sestavě. Kromě Matury a Koudelky tam měla silná esa v podobě Jandy, Hlavy, Kožíška či nováčka Vančury.  Jak hodnotí poslední závod Michal Doležal?

S jakým cílem a ambicemi jste odjížděli do Klingenthalu?

Cíl na tento víkend byl jasně daný. Jandys (Jakub Janda) bojoval o vyjetí dalšího místa v SP na první zimní periodu. Po včerejším závodě se zdálo být definitivně rozhodnuto v náš neprospěch, ale nakonec nás od vyjetí pátého místa v SP dělilo 2,3 bodu z dnešního závodu. Lukáš s Česťou (Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek) měli potvrdit kvótu v COC a to také splnili. O další místo v COC bojoval také Tomáš Vančura, tomu se to však nepovedlo po výborné první periodě.

Jak hodnotíte úspěšný start Tomáše Vančury na mezinárodní scéně. Podařilo se mu zazářit na domácích závodech ve Frenštátu pod Radhoštěm, nyní v Klingenthalu se mu bohužel už tak nedařilo.

Tomáš udělal velký kus práce, je pro nás příslibem do budoucna. A já mu za to léto mohu jen gratulovat a věřit, že se bude postupně dařit.

Jak jste spokojený s výkonem našich skokanů po letní periodě v SP a COC.

Nyní v Klingenthalu jsme zdaleka neukázali maximum, což je na jednu stranu pozitivní a máme  se  stále kam zlepšovat. Stabilizovat skoky bychom měli zvládnout teď ve finální přípravě před hlavní sezónou. To je ale ještě hodně práce.

Co byste vzkázal samotným skokanům a fanoušků na závěr.

Chtěl bych hlavně poděkovat a pogratulovat všem závodníkům za letní sezónu, kterou hodnotím kladně. Také velké díky patří celému realizačnímu týmu a všem, kteří nám věří a podporují nás.

MT

 

 

 Oficiální sponzor

Partneři