Výborné výsledky pokračují! Čtyři české skokanky byly ve Szczyrku v první desítce

6 min 52 s

Na taková umístění se díváme určitě rádi! Závod Kontinentálního poháru v polském Szczyrku se českým skokankám povedl na jedničku. Karolínu Indráčkovou dělily od stupňů vítězů pouhé 2,2 body a závěr první desítky už patřil kompletně českým skokankám. Osmá skončila Klára Ulrichová, která byla po prvním kole dokonce druhá. Hned za ní figurovala Štěpánka Ptáčková a první desítku uzavírala Zdeňka Pešatová. A co víc, mladičká Ulrichová se díky osmému místu kvalifikovala na ženskou letní Grand Prix, která vyvrcholí velkým finále 17. a 18. srpna ve Frenštátě!

Že by mohly být české skokanky vysoko, naznačilo již první kolo. V něm se jako první představila Karolína Indráčková s nízkým startovním číslem 6 a za skok dlouhý 92,5 metrů se před ní dostalo už pouze osm závodnic. Rozestupy navíc nebyly velké, na čtvrté místo ztrácela česká reprezentantka jen 1,8 bodů. Po Indráčkové šla na řadu Zdeňka Pešatová, jenž dala metrově naprosto stejný skok jako její reprezentační parťačka a po chvilce měla postup jistý. Do finále šla z jedenácté pozice.

Se startovním číslem sedmnáct se představila jedna z nejmladších závodnic, teprve patnáctiletá Klára Ulrichová, a svým výkonem nadchla! Za 95 metrů totiž byla jasně ve vedení a o nejlepší pozici pro finále jí připravila až Marita Kramerová, která ulétla na 101 metrů. Ulrichová tak šla do druhého kola z druhého místa a na Rakušanku ztrácela 12,8 bodů. To ale nebylo z českého pohledu vše. Výborně si vedla také Štěpánka Ptáčková, která byla v konečném účtování prvního kola šestá, když dokázala i z nižšího nájezdu dát 91,5 metrů!

Ani ve druhém kole české skokanky nezklamaly a udělaly si ze závodu prakticky domácí mistrovství. Zdeňka Pešatová skočila 88,5 metrů, což byl ve finále osmý nejlepší skok a skončila desátá. Karolína Indráčková dokonce předvedla třetí nejlepší finálový výkon o délce 92,5 metrů a posouvala se průběžným pořadím výše až na konečnou čtvrtou pozici.

Během toho určitě držela pěsti zbylým dvěma českým skokankám, aby si také polepšily. Štěpánka Ptáčková druhým skokem o dva a půl metrů ubrala, ale i tak to stačilo na nejlepší desítku a figurovala na deváté pozici. Na mladičkou Kláru Ulrichovou možná dopadla ve finále nervozita a průběžné druhé místo neudržela, ale i tak stačilo jejich 88 metrů na výborné osmé místo. Vítězství jistě vyskákala Kramerová s náskokem téměř třiceti bodů.

Právě Klára Ulrichová díky svému osmému místu splnila jednu z podmínek FIS a kvalifikovala se tak na závody letní Grand Prix, které vyvrcholí velkým finále příští víkend ve Frenštátě pod Radhoštěm. Což je pro tamní fanoušky skvělá zpráva, protože Klára je právě závodnicí z Frenštátu!

V průběžném pořadí letního Kontinentálního poháru je Indráčková na 14. místě, Ulrichová figuruje na 22. pozici, pětadvacátá je Ptáčková a Pešatové patří sedmadvacáté místo. Nutno ale říct, že ze tří závodů odskákaly české skokanky pouze jeden. Již v pátek 9.8.2019 následuje ve Szczyrku další pokračování tohoto seriálu, čítajícího osm závodů.

Výsledky čtvrtečního závodu ve Szczyrku najdete zde.