×
Vojtěch Štursa: Zlepšení oproti loňsku, spokojený však nejsem

Vojtěch Štursa: Zlepšení oproti loňsku, spokojený však nejsem

21.03.2020

Vojtěch Štursa se po roční odmlce znova vrátil mezi světovou elitu. Ani jednou nebodoval, přesto oproti loňsku zaznamenal výrazné zlepšení. Jak to? A co čeká od následující sezony? I o tom mluvil pro náš web.

Vojtěch Štursa se po minulé sezoně, kterou takřka celou strávil v Kontinentálním poháru, znova začal snažit prosazovat mezi elitou. Nejlépe se umístil v polském Zakopaném, kde skončil na 34. místě. Nejvýše vystoupal Štursa v Kontinentálním poháru, v Bischofshofenu se dokonce vměstnal na širší pódium, když vybojoval šestou příčku. 

Čtyřiadvacetiletý závodník ani jednou nebodoval, je tedy jasné, že hodnotit tuto zimu pozitivně nemůže. „Byla určitě lepší než ta předcházející, ale rozhodně s ní stále spokojen nejsem," potvrzuje svými slovy předchozí tezi. 

Ve Světovém poháru český závodník skákal kolem čtvrté desítky výsledkové listiny. Co chybělo k tomu, aby postupoval do druhého kola? „Těžko říct. Podstatné bude změnit systém přípravy, v létě bychom měli trénovat více intenzivně. A více spolu, máme totiž skvělou partu," říká reprezentant liberecké Dukly. 

Během sezony si ale nešlo nevšimnou toho, že oproti loňské zimě přišlo razantní zlepšení. „Jsem starší, řekl bych, že i rozumnější. (směje se) Nedělám si z toho takovou hlavu. Konečně David Jiroutek pochopil, že mě nemá cenu cepovat skrz váhu. Vloni jsem se psychicky zavařil, protože jsem byl nucený hubnout na nesmyslné váhy, pak jsem neměl energii na zimu. Nyní jsem se více mohl soustředit na trénink, i když nebyl úplně kvalitní," odůvodňuje možné aspekty, které přispěly k povedenějším výkonům. 

Příští sezonu bude Vojtěch válčit hned na dvou frontách. „Chtěl bych objíždět SP a bodovat. Ale mám i nesportovní cíl — v září půjdu do třeťáku, budu mít před sebou státnice, takže cíl je dokončit úspěšně školu.   Oficiální sponzor

Partneři