×
Veteráni opět přivezli medaile z Mistrovství světa Masters

Veteráni opět přivezli medaile z Mistrovství světa Masters

07.10.2019

Od 10. do 14. září proběhlo v Italském Predazzu Mistrovství světa Masters ve skoku na lyžích, a bylo pro nás úspěšné! Čeští zástupci přivezli hned osm medailí. Jan Pavlica je i přes nepříjemný pád novým mistrem světa na můstku HS32, navíc získal další dvě stříbra z můstků HS66 a HS104. Dvě medaile (stříbro a bronz) dovezli Josef Hlava s Pavlem Bernátem, jeden cenný kov za druhé místo vybojoval i Petr Matušinský.

Mistrem světa v kategorii 55-59 let se stal Jan Pavlica na můstku HS32. I přes velice nepříjemný pád ve zkušebním kole – po rentgenu v Česku se zjistila zlomenina na ramenním kloubu a prasklé jedno žebro – zvítězil s náskokem čtyř a půl bodů před Norem Alfem Jensenem a třetím Stane Martinjakem  ze Slovinska. Ale to nebylo vše! Dále vybojoval dvě stříbra; na můstku HS66 a HS104. A nemuselo zůstat jen u stříbra, jelikož na největším můstku mu chybělo pouze půl bodu na vítěze Grigorjeva z Ruska.

V kategorii 45-49 let dovezl jedno stříbro i Petr Matušinský, které získal na můstku HS32 (věková kategorie 40-49 let).

Úspěšní byli i další reprezentanti. Josef Hlava získal v kategorii 40-44 let na můstku HS104 druhé místo a jen o stupínek níže byl na můstku HS66.

Pavel Bernát vyskákal v téže kategorii dva cenné kovy, když si s Josefem Hlavou místa prohodil. Na můstku HS104 byl bronzový, na menším můstku druhý.

Nesmíme zapomenout ani na Stanislava Tomeše, který v kategorii 50-54 let na můstku HS104 obsadil neoblíbenou bramborovou pozici. Na HS66 byl šestý. Výborně si vedl v téže kategorii i Zdeněk Drdla, jenž na HS32 obsadil čtvrté místo.

Česká výprava Masters se skládala ze skokanů z celé České republiky, především z Rožnova pod Radhoštěm a Lomnice nad Popelkou.

Poděkování patří i realizačnímu týmu, který pracoval ve složení Ladislav Nesvadba (trenér) a Zdenka Mikešová (vedoucí výpravy).

Fotogalerie


Oficiální sponzor

Partneři