×
Věřím, že skákat umím a v závodě předvedu ten lepší skok, říká Čestmír Kožíšek

Věřím, že skákat umím a v závodě předvedu ten lepší skok, říká Čestmír Kožíšek

29.08.2020

Do nové sezony půjde jako čerstvý absolvent Fakulty tělesné výchovy a sportu. Jeden velký životní cíl tak Čestmír Kožíšek splnil. Nyní by se určitě nezlobil, pokud by se mu nadcházející ročník se třemi vrcholy podařil stejně úspěšně jako ukončení studia. „Snažíme se u mě předělat techniku, což není úplně jednoduché a je to základní problém. Vychází mi tak jeden skok z pěti. Musím pracovat na tom, abych se zvedl,“ sděluje skokan, jehož oblibou jsou letecké závody a určitě se tak těší na mistrovství světa v letech na lyžích v Planici.

S aktuální situaci se Čestmír Kožíšek srovnal velice dobře. Roušky nebo plexi štíty při závodech ve Wisle nebo při trénincích mu nevadí. „První skoky byly trošku nezvyklé. Šlo o to zvyknout si na věcí, co musíme mít, ale myslím si, že nyní už to je v pohodě. Jedná se o to nejmenší, co můžeme udělat pro to, aby vše fungovalo dále. Abychom mohli mít nějakou sezonu v co nejmenším omezení. Navíc koronavir přípravu ani neovlivnil. Jedeme podle plánu tak, jak to je, a snad to tak bude i dále,“ věří český skokan.

S tím souvisí i program přípravy, který je podle Čestmíra Kožíška vytyčen naprosto přesně. „Máme jasně daný plán a funguje tak, jak by to mělo vypadat. Víme, co mámě dělat a kdy to bude,“ pochvaluje si některé změny, které se udály. A ty přišly nejen v rámci českého skoku na lyžích, ale i konkrétně u osmadvacetiletého skokana z Jilemnice. „U mě se snažíme předělat techniku, což není úplně jednoduché. To je ten základní problém,“ prozrazuje.

Proto Česťa moc dobře ví, že na můstku to není úplně ono. „Vychází mi tak jeden skok z pěti. Úroveň skoků je někdy nízká a musím pracovat na tom, abych se zvedl. Výkonnost není stabilní a musím věřit, že to vyjde,“ doufá, že až se všechno podaří vychytat, přijde obrat k lepšímu. „Demotivující to není, protože pořád věřím, že závody skákat umím. Věřím, že v závodu vždycky předvedu ten lepší skok,“ přeje si letec s osobním rekordem 226 metrů, což je zároveň třetí nejdelší let v české skokanské historii.

Zároveň už lehce na přespříští sezonu, která bude olympijská. Vrchol v podobě soutěžení pod pěti kruhy se mu již honí hlavou. „Chci vydržet skákat. Olympiáda je vrcholem sezony, na který se chceme všichni podívat. Skočit tam nějaký výsledek, takže v hlavě to je,“ zakončuje rozhovor sympatický skokan.Oficiální sponzor

Partneři