×
Ve Frenštátu pod Radhoštěm proběhla tradiční Čokoládová cena

Ve Frenštátu pod Radhoštěm proběhla tradiční Čokoládová cena

02.10.2020

Již 45. ročník Čokoládové ceny byl na programu poslední zářijovou neděli roku 2020. Skákalo se v několika kategoriích, od předžactva do kategorie 13-14 let. Ti nejlepší se jako vždy mohli těšit na krásný čokoládový dort.

Mezi žáky 13-14 let si nejlépe vedl Jáchym Hrdina z Lomnice nad Popelkou. Ten první kolo opanoval skokem dlouhým 44 metrů, což mu stačilo k vedení o téměř deset bodů. V kole druhém předvedl třetí nejlepší výkon a vyhrál o 8,8 bodů před Jiřím Černým. Ten se díky 41 metrům posunul ze čtvrtého místa právě na stříbrnou pozici. O bod za ním skončil Vojta Stolarz, jenž po prvním kole neudržel druhou pozici.

Výsledky najdete zde.

V kategorii žáků 11-12 let bylo k vidění také jasné vítězství, když Jiří Kubalák z Nového Města na Moravě skočil v prvním kole 44,5 metrů a zadělal na vítězství. To ve finále také udržel. Pořadí na prvních třech místech po kole prvním se neměnilo. Za vítězným Kubalákem skončil o 7,3 bodů zpět Radek Míka a třetí místo bral Oliver Janda, jenž předvedl ve finále nejlepší pokus.

Výsledky najdete na tomto odkazu.

Žákovskou kategorii 9-10 let se podařilo ovládnout Ondřeji Závodnému z Frenštátu pod Radhoštěm, jenž v obou kolech ukázal nejlepší skoky (shodně dvakrát 19 metrů). Bylo tak jasné, že skokan ročníku narození 2011 vyhrál s velkým náskokem 16,9 bodů před Janem Černým, který udržel druhé místo. Z bronzové příčky se po dvou vyrovnaných skocích radoval Lukáš Ošmera, jenž byl o šest desetin lepší než Matěj Kubalák.

Výsledky najdete tady.

Kategorie žaček 13-14 let měla čtyři účastnice. Nejlépe si vedla Natálie Nejedlová z Liberce, jenž naprosto dominovala. Jako jediná se přiblížila čtyřicetimetrové hranici a vyhrála o 70,2 bodů před Terezou Sadvarovou. Na třetím místě skončila Julie Ošmerová a se čtvrtou pozicí se musela spokojit Tereza Tomešová.

Výsledky najdete na těchto stránkách.

Mezi žačkami 11-12 let byly výsledky napínavější. Po prvním kole vedla Tereza Sadvarová o 1,6 bodů před Julií Ošmerovou, které se ale druhé kolo nevydařilo a propadla se až na páté místo. Naopak velký posun ze šesté pozice na druhou zaznamenala Barbora Štěpánková, která předvedla nejlepší výkon celého závodního dne a o půl bodu se dostala před třetí Nikolu Rezlerovou.

Výsledky najdete na tomto odkazu.

V kategorii žačky 9-10 let se nejvíce dařilo Lucii Šulové, která ukázala v obou kolech dva nejlepší skoky na 17,5 a 17 metrů. Celkově tak vyhrála o 16,4 bodů před Adrianou Mičulkovou, jenž v obou kolech byla druhá. Na třetím místě skončila Nela Prouzová.

Výsledky najdete tady.

Nejmenší kategorií Čokoládové ceny bylo předžactvo. Mezi osmnácti soutěžícími se nejvíce dařilo Šimonu Elekovi z Kozlovic, který skočil sedm a osm metrů a vyhrál s náskokem osmi bodů. Druhé místo bylo dělené, skončila na něm Linda Rozsypalová a Štěpán Kubalák za 208 bodů. Těsně za nimi skončilo ženské duou Elen Kryšková a Eliška Kvasničková.

Výsledky najdete zde.

 

Fotogalerie


Oficiální sponzor

Partneři