×
Na letní Grand Prix ve francouzském Courchevelu se představí tři čeští skokani a dvě skokanky

Na letní Grand Prix ve francouzském Courchevelu se představí tři čeští skokani a dvě skokanky

08.08.2018

Posilnění šestým místem Romana Koudelky z předešlého závodu v Einsidelnu, cestují čeští skokani na další zastávku letní Grand Prix. Další klání je na programu ve francouzském lyžařském středisku Courchevel, kde tentokrát budou startovat muži i ženy. V pátek od 18 hodin si zaskáčou ženy, o den později ve stejný čas přijdou na řadu muži, přičemž obě kategorie budou skákat na velkém můstku HS135.

Muži letos absolvují celkem jedenáct závodů letní Grand Prix a klání v Courchevelu bude již čtvrtým v pořadí. Suverénním lídrem závodů na umělém povrchu je zatím polský skokan Kamil Stoch, jenž vyhrál nejprve doma ve Wisle, poté v německém Hinterzartenu a před týdnem i v Einsidelnu, kde se o vítězství podělil s krajanem Žylou. Daří se ale i českým závodníkům, zejména Romanu Koudelkovi. Ten byl postupně třináctý, dvaadvacátý a naposled ve Švýcarsku šestý. V průběžném pořadí mu patří jedenácté místo se ziskem 69 bodů. Bodovat se podařilo také Lukáši Hlavovi, jenž si minulý týden vyskákal za 29. místo první dva body.

Na povedený minulý týden budou chtít čeští skokani navázat i na můstku HS135. V sobotu 11. srpna 2018 od 18 hodin začne hlavní závod mužů, před kterým se bude skákat kvalifikace. Česká nominace zůstává stejná jako minulý týden, o co nejlepší výsledek bude usilovat trio Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Čestmír Kožíšek.

O den dříve začnou hlavní závod na velkém můstku i ženy, které budou skákat také od 18 hodin. I něžné pohlaví čeká ve stejný den před závodem kvalifikace. Z ní budou chtít postoupit do hlavního závodu obě české skokanky – Štěpánka Ptáčková i Barbora Blažková. Pro ženy půjde o druhý závod letní Grand Prix z celkových šesti. Úvodní soutěžení v Hinterzartenu patřilo Japonce Saře Takanašiové, přičemž Štěpánka Ptáčková dokázala získat 10 bodů za 21. místo. Po Courchevelu již zamíří skokanská elita do Frenštátu pod Radhoštěm, kde se v rámci Memoriálu Jiřího Rašky budou skákat dva závody na středním můstku.

Oficiální stránky letní Grand Prix v Courchevelu najdete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři