V prvním závodu letní Grand Prix ve Wisle se čeští zástupci do finále nevešli

V prvním závodu letní Grand Prix ve Wisle se čeští zástupci do finále nevešli

4 min 15 s

Letní skokanská Grand Prix ve Wisle napsala první díl. Velmi vyrovnaný mužský závod ovládl Polák Jakub Wolny o čtyři desetiny před Janem Hörlem. Mezi ženami dominovala vítězka kvalifikace Urša Bogatajová. Čeští skokani Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek skončili mimo bodované pozice, stejně jako skokanka Klára Ulrichová


Čestmír Kožíšek předvedl v prvním kole zatím svůj nejlepší skok ve Wisle (dva tréninky před kvalifikací, kvalifikace a zkušební kolo), nicméně jeho 112,5 metrů nestačilo na lepší než na 35. místo. Od postupu do finálové třicítky dělilo Čestmíra 5,1 bodů. O čtyři příčky za českým skokanem skončil Viktor Polášek (110 metrů). Další šanci budou mít čeští reprezentanti v neděli.

 

Po prvním kole byl ve vedení Jan Hörl. Rakušan ulétl na 130,5 metrů, za ním se seřadil Němec Markus Eisenbichler a Jakub Wolny. Rozestupy mezi skokany byly nepatrné. Domácí závodník Wolny hodil všem rukavici druhým skokem za 126,5 metrů. Eisenbichler dal pět metrů méně a propadl se na pátou pozici. A když Jan Hörl dostal za 125 metrů horší stylové známky, mohl se Wolny radovat z vítězství o čtyři desetiny. Na třetí místo se posunul další domácí skokan Dawid Kubacki.

 

Výsledky mužského závodu najdete zde.

 

V ženském závodu nenavázala Klára Ulrichová na dobrý výkon z páteční kvalifikace, kdy byla dvaadvacátá. 82 metrů v prvním kole znamenalo pro druhou nejmladší závodnici finálové čtřicítky konečnou a celkové 35. místo. V ženském závodu si pro vítězství došla Urša Bogatajová, jenž vyhrála už první kolo o 2,7 bodů. Při finále skočila Slovinka stejně jako v prvním kole i stejně jako ve finále druhá Sara Takanašiová – 126,5 metrů. Na třetí pozici skončila s větší ztrátou další Japonka Nozomi Marujamaová.

 

Výsledky ženského závodu najdete tady.

 

V neděli jsou na programu druhé závody obou kategorií. Ženy začnou v 13 hodin, muži od 17:35. Před oběma závody by měla proběhnout kvalifikace.