V nedělním závodě všichni Češi bodovali, nejlepší byl šestnáctý Koudelka

3 min 7 s

Nedělní odpoledne nám nabídlo další ze série závodů letní Grand Prix, tentokrát to náš výběr příliš daleko neměl, skákalo se totiž v rakouském Hinzenbachu (HS90). V nedělním závodě se představili tři Češi, kteří všichni pronikli na body

Po prvním kole panovala v českém týmu jednoznačně spokojenost. Devatenáctá příčka patřila Romanu Koudelkovi, jenž skočil 83,5 metrů. Značné zlepšení oproti kvalifikaci předvedl Čestmír Kožíšek (84,5 m), jehož výkon ho posunul na sedmadvacátou pozici. O dvě místa za ním byl Viktor Polášek (82 m), který si pořádně oddechl, ve zkušebním kole se mu totiž vůbec nedařilo.

Ve druhém kole se prezentoval Koudelka (89 m) osmým nejlepším skokem a posunul se ve výsledkové listině o tři místa nahoru. Šestadvacáté místo urval Polášek (84,5 m), první třicítku uzavřel Kožíšek (81,5 m).

Zejména pro Koudelku se pak jedná o důležitý výsledek. Poprvé v letní sezoně se mu podařilo bodovat a navázal na dobré výkony z mistrovství republiky v Liberci.

První šestku obsadili skokané pouze rakouské a polské národnosti. Nedělní program ovládl Polák Dawid Kubacki  se skoky dlouhými 92 a 86 metrů. Se skoro čtyřbodovým odstupem ho stíhal domácí Philipp Aschenwald (87,5 a 86,5 m), třetí se umístil Piotr Zyla (88,5 a 84,5 m). Kompletní výsledky naleznete zde.

Před posledním závodem Grand Prix v německém Klingenthalu vede průběžné pořadí Japonec Jukija Sato. Z Čechů je nejvýše umístěn devatenáctý Viktor Polášek.