×
V letech si chci pokořit slabých 201,5 metrů, přeje si Vojtěch Štursa

V letech si chci pokořit slabých 201,5 metrů, přeje si Vojtěch Štursa

03.09.2020

Je další ze skokanů na lyžích, který si pochvaluje změny, které se v realizačním týmu skokanů udály. Vojtěch Štursa je přesvědčený, že šlo o obrat k lepšímu. „Fungujeme mnohem lépe než v předešlých letech. Trénink má smysl. Máme plány, víme, co budeme dělat dopředu a na čem pracovat. Máme takový jasně stanovený systém a toho se držíme, takže vše probíhá v pořádku,“ hlásí český reprezentant.

Jak sám říká, všechny tyhle pozitivní změny pomáhají k tomu, aby skokan fungoval lépe i po psychické stránce. „Člověku to pomáhá v hlavě mnohem více, když má nějakou jistotu a má se čeho chytnout. Můžu alespoň věřit tomu, že i když výkonnost teď není úplně ideální, tak je vše cílené hlavně na zimu a v zimě to bude dobré,“ přeje si pětadvacetiletý skokan.

S tím souvisí, že se nenechal rozhodit přípravou, která byla pozměněná kvůli pandemii koronaviru. „Přípravu to moc neovlivnilo. Všechno běželo podle plánu. Začali jsme koncem května a mohli jsme i do zahraničí vyjet tak, jak jsme chtěli. Žádné velké komplikace to nepřineslo,“ je si jistý Vojtěch Štursa a vzápětí říká svůj velice upřímný názor na koronavirus: „Nejvíce mi vadí to, že nevím, čeho se tady bojíme. Když se podívám na statistiky úmrtnosti v ČR, tak na různá nádorová onemocnění, na selhání srdce a komplikace s diabetem umírá mnohem více lidí a je mnohem více lidí ve vážném stavu než na koronavirus. Jestli s tím takhle budeme bojovat pořád, tak nevím, jak to bude vypadat dále,“ říká pětadvacetiletý skokan na lyžích a ke svému názoru dodává: „Je to jednak moje osobní přesvědčení a prostě je to “opruz“. Tohle divadlo s rouškami mi vadí!“

 Na probíhající přípravu a aktuální trénink má vzhledem k nastalé situaci naopak pozitivní názor: „Na to, jaké je aktuálně období, je všechno v pořádku. Takhle by to mělo být. Udělali jsme nějaké kroky vpřed, ale ještě jich dále pár musíme udělat,“ uvědomuje si Vojtěch Štursa, který se v obou závodech letní Grand Prix ve Wisle probojoval do druhého kola, tedy dvakrát bodoval. Podobný je i jeho cíl do sezony. „Chci hlavně bodovat ve světovém poháru a skočit si svůj osobní rekord na mistrovství světa v letech na lyžích. Pokořit mých slabých 201,5 metrů. Když se tohle bude dařit, budu spokojený,“ věří v dobrý ročník.

Ještě před zahájením skokanské sezony možná uvidíme Vojtěcha Štursu i na závodech letního kontinentálního poháru. Vinou aktuální situace byl totiž podnik ve Wisle jediný v rámci oblíbené letní Grand Prix, tedy „nejvyšší“ letní skokanské soutěže. „Ještě se domluvíme s trenérem, jaké závody budeme objíždět, jestli kontinentální pohár ve Wisle a v Klingenthalu. Bavili jsme se o tom, že možná na jeden z nich pojedeme. Ale to je daleko a postupem času se vše vyjasní,“ prozrazuje rodák z Březin a ekvivalent vzdáleného času je znát i v jeho odpovědi, zda už přemýšlí nad olympijskými hrami. „Ne, vůbec, to je až někdy za dlouho. Nevím, co bude příští týden, natož abych myslel na to, co bude za dva roky. Ale zúčastnit se her je velká motivace,“ uzavírá rozhovor.Oficiální sponzor

Partneři