V Kazachstánu dominoval Prevc, Koudelka v nejlepší desítce. V Almaty skončil devátý!

3 min 38 s

Slovinec Prevc opět vévodil závodu SP v Kazachstánu. Z Čechů bodoval pouze Roman Koudelka, který se dokázal probojovat do nejlepší desítky a v Almaty bral deváté místo.

Skokané se ani příliš doma neohřáli a ihned po příletu do Prahy se ještě ten den ve středu vydali směr Kazachstán. Nominována na další SP byla sestava: Koudelka, Matura, Janda a Hlava.

Nejlépe si v páteční kvalifikaci vedl Jan Matura. Tomu skom 131 m vynesl krásné páté místo. Postoupili i ostatní. Janda za 123 m byl klasifikován jako šestadvacátý. Roman Koudelka za 118 m se dělil o třicátou pozici s Polákem Kubackým. Do závodu se prokousal i sedmatřicátý Lukáš Hlava díky 117 m. Zvítězil Polák Kot před Tepešem a Kranjecem.

V sobotu tak stejné kvarteto vlétlo do závodu. Do finále se bohužel trojice Matura, Lava a Janda neprobojovala. Nejblíže měl k postupu díky výkonu 123,5 m Janda, který nakonec skončil 34. Ani jeho oddílovému kolegovi Hlavovi metry nedaly a za 122 m mu patřila 36. příčka, o kterou se dělil s Polákem Wolným. Výsledek ze včerejší kvalifikace se nepodařil ani Janu Maturovi, ten byl za 120,5 m až 43. Body zachránil českému týmu Roman Koudelka. Lomnický odchovanec po prvním kole 130,5 m uzavíral nejlepší desítku. Průběžný vedoucí post patřil za 141 m Slovinci Prevcovi.

Výsledkové listině vévodí Prevc, Koudelka v TOP 10

Ve druhém dějství si Roman Koudelka za skok 128 m ještě o místo polepšil a skončil devátý. Nezaváhal ani průběžný lídr Prevc, který si dnes dolétl pro vítězství. Druhé místo putovalo do Rakouska zásluhou Hayboecka a třetí příčku získal Němec Freund.