×
V Bystřici proběhlo každoroční školení národních delegátů a mezinárodních rozhodčích FIS

V Bystřici proběhlo každoroční školení národních delegátů a mezinárodních rozhodčích FIS

01.12.2019

V Bystřici u Třince proběhlo 30.11.2019 každoroční školení národních technických delegátů skoku na lyžích, severské kombinace a českých mezinárodních rozhodčích FIS. Vedle prezentace novinek v soutěžním řádů, kterých bylo pomálu, se debata zaměřila i na současný stav všech můstků v ČR.

Jak už bylo zmíněno, tak v Bystřici bylo jedno z hlavních témat i skokanské zázemí v ČR. Všichni majitelé můstků byli požádáni, aby spolu s organizátory včas požádali o prodloužení národních certifikátů.

Účastníci školení byli taktéž seznámeni s drobnými úpravami a vylepšeními programu, jenž je dostupný na webové platformě Topjudge. Slouží technickým delegátům a rozhodčím ke komunikaci, přehlednému výčtu všech pravidel, zápisů a nominací.

Zahájení sezóny v Česku je naplánováno na 28.12. na závodech v Harrachově, kde by měla na přelomu února a března na můstcích K40 a K70 i skončit.

Jednou z hlavních událostí sezóny 2019/20 bude i FIS Cup mužů na můstku K90 na Ještědu. 1. a 2. února bude podnik této kategorie sloužit k tomu, aby se otestovala způsobilost libereckého areálu pro letní Grand Prix a následný Světový pohár.

Fotogalerie


Oficiální sponzor

Partneři