Ulrichová v Oberwiesenthalu vybojovala i ve druhém závodě stupně vítězů

3 min 47 s

Patnáctiletá Klára Ulrichová víkendové závody FIS Cupu v německém Oberwiesenthalu oslavila dvěma druhými místy! Po sobotní stříbrné pozici se na stejnou příčku vyhoupla i v neděli a prokázala, že letní výsledky rozhodně nebyly náhodné.

Ulrichová vlétla jako uragán do letošní letní sezony a kromě několika umístění v elitní desítce (včetně Kontinentálního poháru), se také hned dvakrát v rámci FIS Cupu dostala na vysněné stupně vítězů. A že to nebyla pouhá náhoda ukázalo i její premiérové vystoupení v zimní sezoně.

Dva závody v Oberwiesenthalu jí přinesly prozatím největší úspěchy kariéry, když byla dvakrát druhá. Zatímco v sobotu prohrála jen s Němkou Selinou Freitagovou, v neděli nestačila na Polku Kingu Rajdovou. Zbytek pole ovšem nechala za sebou.

K další "bedně" pomohly Ulrichové skoky dlouhé 92 a 93 metrů. Ty byly sice o poznání kratší než v případě Rajdové, ale jedna z nejmladších účastnic závodu přesto nemusí odjíždět z Německa smutná. Kromě toho, že byla dvakrát na stupních vítězů, ještě si pojistila vedení v rámci FIS Cupu.

Ulrichová vedla pořadí FIS Cupu už po letní části, ve které nasbírala 366 bodů. Po závodech v Německu má na kontě už 526 bodů a vede žebříček o 180 bodů před druhou Rumunkou Danielou Haralambieovou, jež byla v Oberwiesenthalu dvakrát čtvrtá. Na třetí pozici je s 339 body Polka Rajdová. Do konce seriálu závodů FIS Cupu přitom zbývají už jen čtyři závody.

Na body se v Německu prosadily i další dvě Češky. Karolína Indráčková, jež byla v sobotu osmá, si tentokrát mírně pohoršila a za skoky dlouhé 87 a 81 metrů obsadila 10. místo. Veronika Jenčová se 71 a 72 metry vybojovala 25. pozici. Anna Černá byla bohužel v prvním kole diskvalifikována a Štěpánka Ptáčková kvůli zdravotním problémům nenastoupila.