×
Týmové závody mužské reprezentace? Jeden postup do druhého kola

Týmové závody mužské reprezentace? Jeden postup do druhého kola

17.05.2020

Sezona 2019/20 byla už dávno ukončena, je tedy čas na rekapitulaci jednotlivých výkonů ze strany české reprezentace mužů. Jako první jsme se zaměřili na týmové závody, ve kterých se Češi probojovali do druhého kola v jednom případě.

V uplynulé sezoně byla na programu Světového poháru hned šestice týmových závodů mužů, nicméně odskákalo se jich pouze pět, ten šestý v norském Vikersundu se už vlivem šíření nákazy COVID-19 neuskutečnil. 

Jak si vedl český tým? Ten se ukázal mezi světovou elitou ve třech případech, z toho se jednou probojoval do druhého kola. V polském Zakopaném skončili skokané reprezentující české barvy sedmí, když za sebou nechali silné Švýcary a Rusy. Kromě tohoto slušného výsledku Češi dvakrát obsadili devátou pozici.

Problémem reprezentace byl i fakt, že si čeští skokané nedokázali sladit formy. V polské Wisle se dařilo Viktoru Poláškovi, který ovšem nebyl napodoben ze strany týmových kolegů. Podobně tomu bylo i v norském Oslu, kdy přísnější měřítko snesl pouze Roman Koudelka.

Celkově se mezi státy nejvíce dařilo Německu. Ti zvítězili ve dvou závodech, jednou pak brali pomyslné stříbro. Dařilo se i Rakušanům a Polákům, kteří taktéž často okupovali příčky nejvyšší.

Na podrobné výsledky všech týmových závodů se můžete podívat ZDE

 Oficiální sponzor

Partneři