×
Třetí lety v Oberstdorfu, třetí vítěz. V neděli vyhrál Stoch, bodovali Koudelka a Kožíšek

Třetí lety v Oberstdorfu, třetí vítěz. V neděli vyhrál Stoch, bodovali Koudelka a Kožíšek

03.02.2019

Po Timi Zajcovi a Rjoju Kobajašim se na Heini-Klopfer Skiflugschanze radoval i Kamil Stoch. Polský skokan ve druhém kole zaútočil skokem dlouhým 227,5 metrů, kdežto po prvním kole vedoucí Rjoju Kobajaši svůj skok pokazil. Na body se dostala česká dvojice Roman Koudelka – Čestmír Kožíšek. Bohužel ostrý pád potkal Tomáše Vančuru, ale český letec se po nepříjemnosti otřepal a ukázal divákům, že je v pořádku.

Ze začátku stačilo odskákat jen pět závodníků, než přišla téměř dvacetiminutová přestávka kvůli špatným podmínkám. Lety ale poté pokračovaly a prvním skokanem, který se z nájezdu po pauze spustil, byl Čestmír Kožíšek. Předvedl slušných 203,5 metrů a to nakonec stačilo na postup do druhého kola z 29. místa. Hned po Čestmírovi natáhl skok ještě o devět metrů dále Simon Ammann a vedl.

Bohužel Tomáše Vančuru hned po odrazu smetl poryv větru a český skokan ošklivě spadl. Sjel prakticky celý svah a zastavil se na dopadu, kde ale naštěstí vstal, oklepal se a usmál se pro fanoušky. Po závodě se naštěstí potvrdilo, že je Tomáš v pořádku.

Výborně si vedl třeba Klimov, který šel na 220,5 metrů a také vedl. Roman Koudelka se dostal na rovných 200 metrů a bez problémů zapsal postup do druhého kola, kam prošel jako sedmnáctý. Jediným skokanem, který nakonec v prvním kole Klimova sesadil z vedení, byl lídr světového poháru Rjoju Kobajaši. Japonec dal navlas stejnou vzdálenost jako Rus, ale se zadním větrem a vedl o dva body.

Ve druhém kole si sice Čestmír Kožíšek pohoršil na 188,5 metrů, ale když se domácím Hamannovi a Geigerovi nevydařily skoky, bylo jasné, že český letec získá tři body do světového poháru za konečné 28. místo. Nedařilo se tolik ani Romanu Koudelkovi, jenž nemá letecké závody úplně rád. Lídr českého skoku dal 190 metrů a obsadil konečné 25. místo.

Poslední desítka skokanů předvedla dlouhé lety. Stefan Kraft za 213 metrů sesadil Forfanga, ale z vedení se radoval jen jeden skok, když svého reprezentačního kolegu oplatil Daniel-André Tande za 226 metrů! Nor se ale radoval jen chvilku, protože Dawid Kubacki ukázal nejdelší skok dne na 228,5 metrů a čekal, na co to bude stačit.

Před posledními dvěma skoky se na první tři místa zařadili polští skokani. Kubackého překonal za 227,5 metrů Kamil Stoch, třetí byl Piotr Zyla. Mezi ně se vklínil druhý Jevgenij Klimov. Protože lídr prvního kola Rjoju Kobajaši druhé kolo vůbec nezvládl a propadl se na deváté místo, bral Stoch první vítězství v sezoně.

Výsledky závodu v Oberstdorfu najdete zde, průběžné pořadí světového poháru tady.

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři