×
Tonda Hájek je super trenér. Po skokanské stránce vždy poradí, těší Zdeňku Pešatovou

Tonda Hájek je super trenér. Po skokanské stránce vždy poradí, těší Zdeňku Pešatovou

16.10.2020

Příprava na novou sezonu je v plném proudu také v reprezentačním týmu skokanek na lyžích. Ty si bohužel, stejně jako muži, užily minimum závodů nejen v oblíbené letní Grand Prix. Jedním z dalších klání bylo třeba domácí mistrovství, kde Zdeňka Pešatová obsadila čtvrté místo zejména kvůli tomu, že jí poslední dobou nevychází skoky v závodu samotném.

Ženský tým prodělal po uplynulé sezoně změny v realizačním týmu. Hlavními kouči se nově stali Antonín Hájek a Pavel Věchet, přičemž Zdeňka Pešatová si je nemůže vynachválit. „Jsou fakt super. Tonda je skvělý trenér, který po skokanské stránce vždycky poradí. A Pavel taky. Vzájemně se doplňují a vždycky nám jeden z nich radí,“ oceňuje jejich přínos česká reprezentantka, kterou těší i nálada v ženském týmu. „Nemáme mezi sebou nikoho, kdo by dělal nějaké problémy. Třeba Verču Jenčovou znám odmala z klubu JKL Desná, s tou jsem odmalička. Klárku Ulrichovou naopak moc neznám, ale kolektiv jsme dobrý,“ doplňuje bronzová medailistka z evropského olympijského mládežnického festivalu 2015.

Ještě před domácím mistrovstvím měly skokanky přípravu v rakouském středisku Hinzenbachu, kterou hodnotila česká skokanka jen pozitivně. Bohužel pro ní, dobré věci z tréninku nepřenesla do závodu. „V Hinzenbachu to bylo super. Sice jsme skákali na menším můstku, ale vše bylo výborné. Po tréninkové stránce jsem pak na závody mistrovství ČR byla připravená dobře, jenže bohužel. Nemohu říct, že jsem se závodem spokojená, protože v trénincích skáču o dost lépe,“ říká účastnice mistrovství světa v Seefeldu 2019. „Bohužel závodní skoky mi poslední dobou nevychází. Musím na tom pracovat a doufám, že to přijde v zimě,“ věří, že se jí v sezoně bude dařit.

Do nadcházejícího ročníku vstupuje s jasným cílem. Skákat dobře i v závodech a bodovat ve světovém poháru. „Plán je skákat o závodech tak, jako v tréninku. Ne, že bych byla při závodu nervózní, ale bohužel mi to zatím nevychází. Dále bych chtěla skákat světový pohár, pravidelně v něm bodovat a dostat se na olympiádu 2022. Ale to je ještě dálná budoucnost. S těmito cíli bych ale byla spokojená,“ uzavírá rozhovor Zdeňka Pešatová.

Fotogalerie


Oficiální sponzor

Partneři