Také druhý závod nové sezony, který ovlivnily diskvalifikace, vyhrál norský skokan Tande

5 min 42 s

Český skokan Roman Koudelka zůstal ve druhém závodu světového poháru za postupovými branami a v prvním kole obsadil 37. místo. Vyhrál norský skokan Daniel-André Tande, který fantasticky zvládl druhé kolo a posunul se ze sedmé pozice na první. Navázal tak na výhru ve Wisle. Vítězstvím tak trošku zmírnil norské zklamání, jelikož krátce po svých skocích byli v prvním kole diskvalifikování z prvních dvou míst Johann André Forfang a Daniel André Tande. Foto: Wikipedia

Jediný český skokan na lyžích Roman Koudelka šel na start již s číslem 3, ale nevedlo se mu tak dobře jako v kvalifikaci. Za 116 metrů se sice zařadil na průběžnou druhou pozici, ale od postupu byl – jak se poté ukázalo – značně vzdálen. Roman nakonec obsadil 37. místo a k postupu mu chybělo přesně dvanáct bodů.

Průběžné pořadí na první místě se poměrně měnilo. Kytösaha vystřídal ve vedení Steran Hula za 127,5 metrů, poté ulétl Anže Semenič na 131,5 metrů a dostal se do čtrnáctibodového vedení. Po chvíli byl také prvním postupujícím a hned za něj se zařadil Gregor Schlierenzauer, který by chtěl znovu zasahovat do pořadí nejvyššího. Po třiceti skokanech vedl Stefan Kraft za výbornou délku (131 m) i styl – 129 bodů. Hned vzápětí ho ale vystřídal krajan Daniel Huber prozatím nejdelším skokem dne – 134,5 metrů.

Začalo se létat daleko. Johann André Forfang předvedl 137 metrů, jeho parťák z norské reprezentace ještě metr přidal a získal 144,5 bodů. Jenže Forfang se z dobrého skoku radoval jen chvíli, protože vzápětí byl diskvalifikován kvůli špatné kombinéze. Ani Johansson dlouho nevedl, doplatil na stejný problém a i on koupil diskvalifikaci. Do vedení se tak dostal Slovinec Zajc, vítěz kvalifikace. A průběžné vedení po prvním kole už udržel, jelikož 131 metrů průběžného lídra Tandeho stačilo jen na sedmé místo.

Také ve druhém kole zaznamenali někteří skokani posun dopředu. Jmenovitě Žyla, Domen Prevc, Markeng a Aschenwald se chvíli hřáli na prvních místech. Z průběžné desítky nejvíce ulétl Daniel-André Tande. Za 142 metrů a fantastický styl zapsal 282,5 bodů a vedl. Zároveň čekal, na co jeho skok bude stačit. Rjoju Kobajaši, Anže Lanišek, Daniel Huber, ty všechny vzápětí snadno porazil.

Třetí po prvním kole Marius Lindvik ve druhém kole navázal na kolo první a skočil 142,5 metrů. Měl ale větší odečet za vítr a na Tandeho o tři body nestačil. Peter Prevc naopak na první kolo nenavázal a za 134 metrů byl třetí. Vítěz kvalifikace i prvního kola Timi Zajc neunesl tlak, dal jen 127 metrů, propadl se až na 11. místo. I druhý závod nové sezony tak vyhrál Daniel-André Tande.

Kompletní výsledky druhého závodu najdete zde, průběžné pořadí světového poháru nalezneta na zde.