×
Snad fanoušky někdy v budoucnu uvidíme v Česku i na světovém poháru, přeje si Viktor Polášek

Snad fanoušky někdy v budoucnu uvidíme v Česku i na světovém poháru, přeje si Viktor Polášek

28.09.2020

Na domácím mistrovství bral Viktor Polášek druhé místo za vítězným Čestmírem Kožíškem. Skokan z Nového Města na Moravě v rozhovoru prozradil, jak své skoky hodnotí a proč si oproti závodům letní Grand Prix ve Wisle z minulého měsíce trošku pohoršil.

„Skoky na domácím mistrovství byly určitě lepší než v posledních týdnech, ale mám značnou rezervu oproti závodům ve Wisle,“ porovnává s jediným podnikem letní Grand Prix, ve kterém skončil na 17. a poté na 21. místě. „Tam jsem skákal mnohem lépe. Teď to byl trošku “reality check“ a musím se zase vydat tím správným směrem,“ dodává český skokan na lyžích.

Hned v odpovědi na další otázku se snaží najít i příčinu, proč tomu tak bylo. „Myslím si, že těch skoků bylo na mě trošku moc. Skákali jsme hned následně za tři dny. Ale to není velký problém. Skoky se trošku zhoršily, ale v závodě jsem se dokázal vylepšit. Takže nějaký velký problém bych v tom neviděl,“ myslí si někdejší juniorský mistr světa, který nastínil i další program, který skokany po domácím mistrovství (pořádáno 20.9.) čekal: „Od skoků byl týden klid, takže příprava byla trošku na suchu a tím jsme trošku nastartovali rytmus na můstek. Pak pojedeme na soustředění do zahraničí, pokud to situace dovolí,“ uvědomuje si všeho se týkající koronavirovou problematiku.

Viktor Polášek byl samozřejmě rád, že na domácím šampionátu mohl vidět pod můstkem české fanoušky. „Je příjemné vidět, že skoky na lyžích ještě lidi v České republice baví,“ těší „Poldu“ a vzápětí vyslovuje přání asi všech příznivců tohoto krásného zimního sportu: „Snad fanoušky někdy v budoucnu uvidíme v Česku také na závodech světového poháru,“ zakončuje rozhovor.Oficiální sponzor

Partneři