Slovinka Križnarová jasně ovládla letní Grand Prix ve Frenštátě. Indráčková byla desátá

7 min 42 s

Ženská letní Grand Prix odstartovala závodem ve Frenštátě pod Radhoštěm. V areálu Jiřího Rašky se představilo 27 závodnic, z toho pět českých reprezentantek. První kolo jasně ovládla Nika Križnarová za 97,5 metrů a bodově byla nejlepší i v kole druhém. Proto nakonec vyhrála o více jak třicet bodů před Maritou Kramerovou. Druhé kolo hodně ovlivnily větrné podmínky. Nejlepší českou ženou nakonec byla Karolína Indráčková, jenž po prvním kole figurovala na osmé pozici a ve finále skončila desátá. Hned za ní skončila Štěpánka Ptáčková.

Jako první z českých skokanek šla na řadu Klára Ulrichová, která si oproti zkušebnímu kolu lehce pohoršila. Za 77 metrů byla po svém skoku první a do finále šla ze šestnácté pozice. Krátce po ní skákala Karolína Indráčková, jenž ve Frenštátu podávala z české pětice nejlepší výkony. A potvrdila to také v prvním kole závodu! Skočila rovných 90 metrů a dalších deset skoků figurovala na pozici nejvyšší. Do druhého kola si tak přenesla skvělé osmé místo!

Z pětice českých skokanek pokračovala jako třetí Zdeňka Pešatová, jenž skočila 74,5 metrů. Po jejím skoku to stačilo na třetí pozici, celkově pak na místo osmnácté. O dvě pozice níže po kole prvním byla Veronika Jenčová, jenž dala stejnou vzdálenost jako Pešatová.

Výborně si vedla i Štěpánka Ptáčková. Talentovaná česká skokanka se naopak proti zkušebnímu kolu výrazně zlepšila a za 84 metrů se po svém skoku zařadila na druhé místo; celkově pak na dvánácté. V tu dobu byly na prvních třech pozicích závodu tři české skokanky – Indráčková, Ptáčková a Ulrichová.

Krátce po Ptáčkové skočila skvělých 95 metrů Jerneja Brečlová. Druhá žena zkušebního kola rázem vedla s náskokem téměř třinácti bodů na Indráčkovou a postupně mohla škrtat závodnice, které porazila. Nakonec na ní po úvodním kole nestačila jen poslední skokanka startovního pole Nika Križnarová. Ta měla prakticky nejmenší podporu větru, přesto vytáhla parádních 97,5 metrů a vedla s náskokem 9,2 bodů. Mezi prvními sedmi skokankami výsledkové listiny tak bylo pět Slovinek.

Druhé kolo ovlivnil vítr, přičemž některé skokanky odečítaly kolem osmi bodů a některé o čtyři až sedm bodů více. Veronika Jenčová skočila 76 metrů a za slušný výkon se posunula z dvacáté pozice na osmnáctou. Naopak Zdeňka Pešatová si vybrala smůlu na podmínky a za 65 metrů klesla na dvaadvacáté místo.

Klára Ulrichová při svém skoku potřebovala na vedení dát kolem 74 metrů, což zvládla bez problémů! Zapsala totiž 86 metrů, dostala se do průběžného čela závodu a nakonec si lehce polepšila na místo patnácté. Na piedestalu ale vydržela jen jeden skok. Brzy byly české barvy opět na místě nejvyšším. Štěpánce Ptáčkové totiž vítr hrál do karet, odepsala 12,2 bodů a za 85 metrů vedla. První desítka jí pak těsně unikla, skončila jedenáctá.

Po Štěpánce ulétly dvě Francouzky, které si vybraly snad nejlepší podmínky kola prvního, Clairová a Pagnierová. První jmenovaná dokonce skočila 98,5 metrů, což byl nejlepší výkon celého závodu a díky němu šla z desáté pozice na čtvrtou těsně za třetí Emu Klinecovou. Bohužel při skoku Karolíny Indráčkové vítr výrazně zeslábl a 79,5 metrů odsunulo českou závodnici na konečné desáté místo.

Ve finále ještě zaútočila Marita Kramerová, po prvním kole třetí. Ulétla totiž na 95 metrů, ovšem ani její výkon nemohl stačit na Niku Križnarovu. Slovinka předvedla bodově nejlepší výkon v obou kolech a za 97 metrů ve finále vyhrála o 30,7 bodů!

Výsledky závodu ženské letní Grand Prix ve Frenštátu pod Radhoštěm najdete zde.