×
Skokanská příprava před letní sezonou v plném proudu. Hlava se přesunul do trenérského týmu

Skokanská příprava před letní sezonou v plném proudu. Hlava se přesunul do trenérského týmu

16.05.2019

Období volna definitivně skončilo a česká reprezentace se už pilně připravuje na začátek dalších bojů na skokanských můstcích. Cíl je jasný. Navázat na úspěšnou minulou sezonu, během níž český skok na lyžích prožil své obrození na mezinárodní úrovni. Už před letní sezonou však došlo k určitým změnám v týmu.

„Skokanský tým České republiky se zúžil o jedno jméno, které zde skákalo řadu let – Lukáš Hlava,“ uvedl hlavní trenér reprezentace David Jiroutek.

Čtyřiatřicetiletý Hlava, který debutoval ve Světovém poháru v roce 2003 a v Kontinentálním poháru skákal od února 2002, však ze skokanského prostředí neodchází a bude týmu pomáhat v nové roli. „U skokanské reprezentace zůstává, stal se v členem realizačního týmu,“ podotkl Jiroutek. Kromě Davida Jiroutka a Lukáše Hlavy jsou v trenérském týmu ještě Jakub Jiroutek a Antonín Hájek.

Svou poslední sezonu v kariéře Hlava okořenil během léta triumfem ve Frenštátě a třetím místem v polském Szczyrku. V březnu obsadil na dalším polském můstku v Zakopané páté místo. Prosadil se rovněž ve Světovém poháru a ve finské Ruce obsadil výborné 18. místo.

Skokanský tým, který je nyní ve složení Roman Koudelka, Viktor Polášek, Tomáš Vančura, Čestmír Kožíšek, Filip Sakala a Vojtěch Štursa, mezitím zahájil přípravu před letní sezonou. Jejím vrcholem nebude jen Grand Prix, ale také tradiční Memoriál Jiřího Rašky, který v minulé sezoně vyhrál právě Hlava, na něhož se budou čeští skokani snažit navázat.

„V úvodní části přípravy se zaměřujeme na větší využití potenciálu těla jako takového,“ upřesnil Jiroutek. „Dalším úkolem je zlepšení psychické odolnosti jednotlivce. Vyrušit limitující elementy a přírodní cestou stabilizovat techniku tlačení. Práce je individuální s jednotlivými sportovci, ale základní myšlenky platí pro celý tým.“

Letní sezona startuje prvními závody Kontinentálního poháru a FIS Cupu už 6. července. Grand Prix bude zahájena o dva týdny později v polské Wisle.Oficiální sponzor

Partneři