×
Skokan Hlava si v Rusku skočil pro nejlepší výsledek sezóny, v Tagilu skončil patnáctý!

Skokan Hlava si v Rusku skočil pro nejlepší výsledek sezóny, v Tagilu skončil patnáctý!

13.12.2015

Zasněžené ruské můstky hostily další díl závodu SP v Nižním Tagilu. Stabilní čtveřice Koudelka, Janda, Matura, Hlava byla nominována k dalšímu světovému klání. V sobotu byl v Rusku nejlepším Čechem čtrnáctý Roman Koudelka a v neděli si na své konto připsal Hlava nejlepší výsledek letošní sezóny v podobě patnáctého místa.

Všichni čeští skokané v sobotním finále, Koudelka čtrnáctý

V prvním kole si postup díky 119 m vybojoval Lukáš Hlava a průběžně figuroval na 27. pozici. Matadoři Janda s Maturou se zařadili hned za sebou. Janda 115,5 m byl čtyřiadvacátý a Matura 117 m pětadvacátý. Koudelkovi 114 m na nejlepší desítku nestačilo a do finále šel z osmnáctého místa.

Ve druhém kole si pohoršil Jan Matura, který klesl na třicátou pozici. Naopak Janda společně s Hlavou metry přidali. Hlava si polepšil k jednadvacátému místu a Janda si připsal dvacáté místo.  V závěru i české eso, Koudelka, svůj skok natáhl dokonce o sedm metrů, čímž   v prvním ruském skokanském klání bral čtrnácté místo. Z jednoznačného vítězství se v sobotu radoval Němec Severin Freund. Druhý skončil Slovinec Prevc a třetí Nor Hauer.

Nejlepší český výsledek v neděli pro Hlavu

V neděli se českým barvám příliš nedařilo. Nejlepší výsledek zaznamenal Lukáš Hlava. Ten po prvním kole za skok 123,5 m si připsal šestnáctou příčku a jasnou účast ve finále. Také třiadvacátý Janda za 117,5 m se prodral do druhého kola. Zato Koudelkovi nedělní start nevyšel. Za 115 m byl 32. Matura za 117,5 m 34.

V závěru se podařilo Hlavovi zabrat a ještě dva metry ke skoku z prvního kola přidal, to mu vyneslo patnácté místo, pěkný výsledek a nejlepší letošní umístění v SP. Na body dosáhl za výkon 116,5 m Jakub Janda a z Ruska si odváží 26. místo. „Jsem rád, že Hlávka konečně ukázal, na co má. Doufám, že tím také získá potřebnou sebedůvěru. Každopádně tu ukazoval pěkné skoky. Koudy se tu trápí s nájezdem a měl také smůlu na vítr, stejně tak jako Honza Matura. Bohužel o tom skoky jsou a každý nemá štěstí na podmínky,“ dodal trenér Radek Žídek.

Nedělní závod ovládl Slovinec Prevc před druhým Rakušanem Hayboeckem a třetím Norem Forfangem.

 

Podrobné výsledky ze soboty najdete zde:

Komplettes Ergebnis

Podrobné výsledky z neděle najdete zde:

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2016/JP/3847/2016JP3847RL2.pdf

 

 Oficiální sponzor

Partneři