Sestry Indráčkovy se znovu prosadily. Karolína čtvrtá na Kontinentálním poháru, Anežka v desítce na Alpen Cupu

4 min 43 s

Forma sester Indráčkových v posledních dnech a týdnech mává s děním českého ženského skoku na lyžích. A potvrdilo se to i v pátek, kdy opět byly na závodech nejúspěšnějšími Češkami. Zatímco jedenadvacetiletá Karolína zopakovala čtvrté místo na Kontinentálním poháru v polském Szczyrku, třináctiletá Anežka vybojovala elitní desítku na Alpen Cupu v německém Bischofsgruenu, kde se znovu prosadila jako jedna z nejmladších.

Kontinentální pohár v polském Szczyrku opanovaly české skokanky již ve čtvrtek, kdy se do elitní desítky vešly hned čtyři. Pátek sice tak úspěšný nebyl, ale Karolína Indráčková se postarala o to, aby české ženy opět výrazněji promluvily do konečných výsledků.

Za skoky dlouhé 92,5 a 86 metrů vybojovala čtvrté místo, přičemž na stupně vítězů ztratila pouhých 2,6 bodů. Zopakovala tak svůj čtvrteční výsledek a potvrdila, že před českým závodem ve Frenštátě, kde bude vrcholit letní Grand Prix, se nachází ve skvělé formě.

Navázala navíc na své výkony ze Szczyrku, kde skákala i na začátku července v rámci FIS Cupu. Tehdy skončila dvakrát na druhé příčce.

Další české reprezentantky Zdenka Pešatová, Klára Ulrichová a Štěpánka Ptáčková se seřadily od 14. do 16. místa.

Anežka v Alpen Cupu opět v desítce
Už pátý závod čekal skokanky v rámci Alpen Cupu, který se přesunul ke svým posledním dvěma kláním do německého Bischofsgruenu. A i tentokrát byla v hlavní roli z českého pohledu mladičká Anežka Indráčková, jež za skoky dlouhé 61,5 a 56,5 metrů vybojovala výborné desáté místo.

Ačkoliv je Anežka jednou z nejmladších závodnic v letošním ročníku Alpen Cupu, její výkony patří do širší špičky a drží se v elitní desítce celkového hodnocení poháru. A svou pozici bude chtít potvrdit i v závěrečném závodě, který se bude skákat v sobotu.

V Bischofsgruenu startují i další česká děvčata. Veronika Jenčová obsadila 21. pozici, Lucie Svobodová skončila na 38. místě, Tereza Koldovsk o příčku za ní, Karolína Sadvarová na 42. příčce, o jedno místo za ní byla Jolana Hradilová a pořadí uzavřely na 47. a 48. místě Hana Fadrhonsová a Gabriela Puškášová.