×
Se změnami jsem spokojená, trenérská dvojice je skvělá, pochvaluje si přípravu Štěpánka Ptáčková

Se změnami jsem spokojená, trenérská dvojice je skvělá, pochvaluje si přípravu Štěpánka Ptáčková

26.07.2020

Podle kalendáře FIS by měla sezona žen začít už v polovině srpna, na kdy je naplánována letní Grand Prix ve Frenštátě pod Radhoštěm. Česká reprezentace nezahálí, pilně se připravuje a vyhlíží první mezinárodní měření sil. O tom, jak tréninkové procesy probíhají, se rozpovídala Štěpánka Ptáčková.

Po minulé sezoně se událo ve vedení ženské reprezentace několik změn. „Trénujeme pod Antonínem Hájkem a Pavlem Věchetem. Jsem strašně spokojená, příprava je různorodá,“ pochvaluje si poslední týdny Štěpánka Ptáčková, ve kterých si Češky vyzkoušely například jízdu na vodních lyžích.

Jenže osmnáctiletá nadějná závodnice si na chvíli musela od skoků nechat zajít chuť.

„Setkala jsem se s člověkem, který byl nakažen COVIDem-19. Musela jsem nastoupit do čtrnáctidenní karantény, která mi skončila dnes, 26. července. Naštěstí všechny testy, které jsem podstoupila, byly negativní,“ líčí problémy posledních dnů Ptáčková.

Medailistka z letošních Zimních olympijských her mládeže sice na můstcích chybí, ale to se nedá říct o ostatních skokankách českého týmu.

„Teď už směrem k období, kdy měly být závody, se více orientujeme na skákání. Holky odjely tento týden na soustředění do Ramsau, předtím byly v Eisenerzu,“ popisuje průběh přípravy Štěpánka, která kvůli karanténě trénuje v domácím prostředí.

Jedna z dalších zásadních změn v přípravě českých reprezentantek je ta, že trénují ve větší skupině. „Dodalo nám to novou energii,“ myslí si skokanka liberecké Dukly.

Kromě už ostřílených závodnic jako Karolína Indráčková, Zdena Pešatová či právě Štěpánka Ptáčková se k týmu připojily i mladší holky, a to Veronika Jenčová, Klára Ulrichová, Anna Černá a Anežka Indráčková.

To, jak se trenérům povedlo své svěřenkyně připravit na letní závody, se dozvíme už za pár týdnů na Grand Prix ve Frenštátu pod Radhoštěm. „Na mezinárodní závody se těšíme. Ve Frenštátě mi můstek úplně nevyhovuje, ale Grand Prix tam bývá vždycky super. Obzvlášť velkou motivaci bude mít Kája Indráčková, která obhajuje parádní loňské šesté místo,“ vyhlíží atraktivní měření sil Štěpánka Ptáčková a připomíná skvělý úspěch své kolegyně.

Podle předběžných informací by měla začít letní Grand Prix ve Frenštátě v pátek 15.8., kdy je naplánovaná kvalifikace. V sobotu pak bude následovat hlavní závod. Oficiální sponzor

Partneři