×
Sakala si v Planici vylepšil své maximum, skončil třináctý

Sakala si v Planici vylepšil své maximum, skončil třináctý

03.02.2018

Český skokan na lyžích Filip Sakala si v závodě Kontinentálního poháru v Planici vyskočil své letošní maximum. Ve velmi slušně obsazeném závodě totiž doskočil pro solidní 13. místo. Z umístění ve třicítce se radoval i Tomáš Vančura.

V prvním kole přitom Sakala předvedl spíše průměrných 121,5 metru a dělil se o 21. místo s Rakušanem Markusem Schiffnerem. Z posledního třicátého místa pak ještě proklouzl do finálové třicítky Tomáš Vančura. Třetí český závodník Damian Lasota zaznamenal jen 104 metrů a další body do průběžného pořadí seriálu nepřipsal.


Vítězem úvodní série skoků se stal domácí závodník Anže Lanišek, jenž zatím marně hledá formu z letní sezony. Díky pokusu dlouhému 135 metrů si navíc vydobyl velmi slušný náskok před druhým Rakušanem Philippem Aschenwaldem a třetím Němcem Andreasem Wankem. První kolo bylo plné těch skokanů, kteří se nevešli do olympijských nominací svých týmů. 


Ve druhém kole však Sakala výrazně přidal a díky pokusu do vzdálenosti 124,5 metru poskočil o osm příček směrem vzhůru, což mu přineslo v konečném účtování dvacet bodů za třináctou pozici. Tomáš Vančura byl nakonec poslední ze všech klasifikovaných závodníků ve druhém kole, ale i tak si polepšil na 28. pozici po diskvalifikaci dvou soupeřů.

Svůj náskok na čele závodu zvýraznil Lanišek svým druhým pokusem. Skočil ještě o padesát centimetrů dál v porovnání s první sérií skoků a o více než dvacet bodů porazil druhého Aschenwalda. Na stupně vítězů se ve finálovém kole protáhl Wankův krajan Pius Paschke. Druhý závod se v Planici bude skákat v neděli.  Generální partner

Hlavní partner

Partneři