×
Ptáčková se blýskla pátým místem na OPA Games ve Švýcarsku

Ptáčková se blýskla pátým místem na OPA Games ve Švýcarsku

12.02.2019

Švýcarský Kandersteg se o víkendu stal dějištěm závodů OPA Cupu, na které vyrazila i početná česká výprava dětí a dospívajících talentů budoucnosti. Mezi nimi nechyběla ani Štěpánka Ptáčková, jež má mnohé zkušenosti ze závodů dospělých, včetně bojů v Grand Prix a Světovém poháru.

Právě Ptáčková ve své kategorii dosáhla na skvělé páté místo. Šestnáctiletá skokanka se prosadila v závodě na středním můstku v konkurenci stejně starých závodnic z celé Evropy. V prvním kole předvedla 67 metrů a ve druhém přidala na konto dalších 64 metrů.

Od stupňů vítězů nebyla Ptáčková příliš vzdálená. Na Němku Jenny Nowakovou ztratila 5,7 bodů, přičemž Nowakové vyšlo o poznání lépe druhé kolo. Kompletní výsledky naleznete zde.

V dětské kategorii, v níž startovaly závodnice s ročníkem narození 2004 a výše, se představily hned tři české reprezentantky. Dvanáctiletá Anežka Indráčková v prvním kole dokázala skočit 62 metrů a bojovala o elitní desítku. Nakonec ale obsadila 14. místo. Veronika Jenčová byla o jedno místo za Indráčkovou a Tereza Koldovská obsadila 23. pozici. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.

V nedělním týmovém závodě obsadilo trio Indráčková, Jenčová a Ptáčková 12. místo. Kompletní výsledky týmového závodu naleznete zde.

V chlapeckých kategoriích se mezi dětmi nepodařilo Čechům proniknout do elitní dvacítky. Nejlépe zaskákal David Rygl, teprve třináctiletý skokan, jenž vybojoval 22. místo. Jiří Jindříšek obsadil 24. místo, Filip Křenek byl o místo za ním.

Na můstku v Kanderstegu se představili i dvanáctiletí Daniel Škarka a Dominik Bláha, kteří skončili v nabité konkurenci na 29. a 30. místě. Kompletní výsledky naleznete zde.

V závodě dorostenců se Petrovi Vaverkovi podařilo vybojoval výborné 10. místo za skoky dlouhé 72,5 a 70,5 metrů. V závodě se představil také František Lejsek, jenž skončil na 27. místě. Kompletní výsledky naleznete zde.

Stejně jako mezi dívkami, tak i mezi chlapci se konal týmový závod a v něm se českým reprezentantům podařilo proniknout do elitní desítky. David Rygl, Jiří Konvalinka, František Lejsek a Petr Vaverka vybojovali výtečné 8. místo v konkurenci celkem 18 kvartet. Výsledky si můžete prohlédnout zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři