Poprvé na sněhu, poprvé na bedně! Fantastická Ulrichová zářila ve FIS Cupu

3 min 26 s

Sobotní závod v německém Oberwiesenthalu přinesl obrovskou radost českému ženskému skoku na lyžích. Teprve patnáctiletá Klára Ulrichová se v rámci FIS Cupu postarala i první stupně vítězů v této sezoně, když vybojovala fantastické druhé místo.

Ulrichová se představila vůbec poprvé na této mezinárodní úrovni během zimní sezony. Letos i loni doposud skákala jen při letních závodech a nutno podotknout, že letošní léto se jí vydařilo náramně. Velmi pozitivní zprávou je, že si formu přenesla i do zimní sezony.

Premiérový start na sněhu jí totiž vynesl i premiérovou bednu! V Oberwiesenthalu obsadila fantastické druhé místo. V prvním kole figurovala česká reprezentantka na třetím místě, když skočila 95 metrů. V tu chvíli prohrávala jen s pozdější vítězkou Selinou Freitagovou a Polkou Kingou Rajdovou.

právě Rajdová, jež se po prvním kole vyhřívala na prvním místě, ovšem druhý skok pokazila a propadla se na třetí příčku. Ulrichová, která skočila ve finálovém kole 92,5 metrů, se posunula na konečné druhé místo za Freitagovou.

V závodě se prosadily i další české reprezentantky. Na osmém místě skončila Karolína Indráčková, jež se v této sezoně zatím marně snažila navázat na výborné výkony z léta. Do první desítky ji vynesly skoky 87,5 a 74 metrů.

Na 25. místě skončila Veronika Jenčová (77 a 73,5 metrů) a na 30. místě zakončila závod Štěpánka Ptáčková, která v prvním kole skočila 72,5 metrů a do druhého kvůli zdravotním problémům již nenastoupila. Na můstku se představila i mladičká Anna Černá, jež s 52,5 metry skončila na 41. pozici.