×
Polášek zazářil na Kontinentálním poháru v Engelbergu druhým místem

Polášek zazářil na Kontinentálním poháru v Engelbergu druhým místem

27.12.2017

Ve středu se uskutečnil první ze dvou závodů Kontinentálního poháru v Engelbergu, který je pořádám těsně před startem Turné čtyř můstků. Výborně se v něm dařilo Viktoru Poláškovi, který po dvou vyrovnaných pokusech obsadil druhé místo. Zvítězil Francouz Jonathan Learoyd.

Juniorský mistr světa z Park City obsadil druhé místo už v prvním kole. V něm za lehké podpory větru dopadl do vzdálenosti 133 metrů a držel těsný náskok před třetím Norem Mariusem Lindvikem. I když druhé kolo nebylo tak povedené, stačilo na to, aby Polášek stříbrnou pozici udržel. Příbližil se k němu pouze domácí spolufavorit závodu Kilian Peier.

Vítězství si však ohlídal Jonathan Learoyd. Mladičký francouzský skokan předvedl zejména v první mkole vynikající výkon, díky němuž si před všemi ostatními vydobyl zajímavý náskok. Předvedl v něm také nejdelší pokus dne do vzdálenosti 135,5 metru. Ve druhé sérii si pak triumf ohlídal bez problémů. Lídr seriálu Kontinentálního poháru Tomasz Pilch z Polska po zpackaném prvním kole sice vytáhl bodově nejlepší pokus ve druhém pokračování závodu, ale to stačilo pouze na konečné páté místo.

Další čeští reprezentanti zůstali však daleko za očekáváním. Nejblíže postupu do druhého kola byl Filip Sakala, který skončil na 33. pozici. Až za ním se umístili dva ostřílení borci ze světového poháru. Lukáš Hlava předvedl jen 114 metrů a umístil se na konci čtvrté desítky. O půl metru méně skočil Tomáš Vančura, ale ten obsadil až 54. místo. Ve čtvrtek je na programu další podnik.

 Oficiální sponzor

Partneři