×
Polášek na druhé místo nenavázal, skončil ve třetí desítce

Polášek na druhé místo nenavázal, skončil ve třetí desítce

28.12.2017

Český skokan Viktor Polášek nedokázal ve čtvrtek v Engelbergu navázat na výbornou druhou příčku ze středečního závodu a obsadil konečné 21. místo. I tak byl ale na švýcarském můstku nejlepším z Čechů, kteří do závodu nastoupili. Do bodované třicítky se vešel ještě Lukáš Hlava.

Juniorský mistr světa se ve středu dočkal nejlepšího výsledku sezony a nejlepšího umístění od ledna 2017, kdy v německém Titisee vyhrál závod Kontinentálního poháru. A i ve čtvrtek vše vypadalo velmi nadějně, když ve zkušebním kole předvedl druhý nejdelší skok ze všech v hodnotě 126,5 metru.

V hlavním závodě se mu ale tolik nedařilo. Po prvním kole byl Polášek na 17. pozici se skokem dlouhým 131,5 metru, avšak s malým přípočtem za vítr oproti svým soupeřům, kteří ho dokázali i přes nepříjemný zadní vánek překonat. Ve druhém kole pak Polášek skočil 128 metrů a pohoršil si na konečné 21. místo.

Jeden bod za třicátou pozici vybojoval v Engelbergu Lukáš Hlava (125,5m + 116,5m). Do druhého kola nepostoupil Tomáš Vančura (127,5m), který obsadil 43. místo. V prvním kole byl pak kvůli kombinéze diskvalifikován Filip Sakala.

Své první vítězství od loňského prosince vybojoval Rakušan Ulrich Wohlgenannt se skoky dlouhými 132,5 a 135,5 metrů. Kompletní výsledky naleznete zde.

Kontinentální pohár se, tentokrát už v roce 2018, přesune do německého Titisee-Neustadtu, kde se bude skákat 6. a 7. ledna.Oficiální sponzor

Partneři