×
Pokračoval Alpen Cup v německém Klingenthalu, nejlepší Češkou byla znovu Anežka Indráčková

Pokračoval Alpen Cup v německém Klingenthalu, nejlepší Češkou byla znovu Anežka Indráčková

06.08.2019

Mezitím, co se vracela juniorská výprava ze Slovinska, zakončovala naše děvčata své působení na Alpen Cupu v Klingenthalu (HS80). Znovu o sobě dala vědět Anežka Indráčková, která ukázala, že se s ní jednoznačně musí do budoucna počítat.

Skokanský areál, jenž by byl blíže České republice, byste hledali jen marně. Asi pět minut od severočeských Kraslic se nachází malebné městečko Klingenthal, kde třináctiletá Indráčková navazovala na nedělní desátou příčku.

Česká reprezentantka si se skoky dlouhými 71 a 70,5 metrů o jedno místo pohoršila, jedenáctá pozice však není něčím, za co by se měla stydět. Ba naopak, jedná se skvělý příslib do budoucna, neboť mezi závodnicemi byla jedna z nejmladších.

Druhou nejlepší Češkou byla jednadvacátá Tereza Koldovská (66,5 a 70 metrů), za kterou v celkovém pořadí skončila Veronika Jenčová, jež se svými pokusy s hodnotou 66 a 67,5 metrů zaostala za svou parťačkou jen o tři desetiny bodu.

Třiačtyřicátá příčka patřila Haně Fandrhonsové, jejíž skoky měřily 52 a 51 metrů. Šestačtyřicátá byla Jolana Hradilová (48 a 50 metrů), sedmačtyřicátá Lucie Svobodová (50 a 47,5 metrů), osmačtyřicátá Karolína Sadvarová (50 a 46,5 metrů) a devětačtyřicátá Gabriela Puškášová (41 a 41 metrů).

Závod ovládla domácí Němka Jenny Nowaková (76 a 71 metrů), stříbro získala Rakušanka Sigrun Kleinrtathová (73 a 76 metrů) a bronz Slovinka Silva Verbičová (78 a 72 metrů).

Další pokračování Alpen Cupu bude o následujícím víkendu hostit znovu Německo, přesněji městečko Poehla, které rovněž není od českých hranic zrovna daleko.

Foto: Instagram Anežky IndráčkovéOficiální sponzor

Partneři