Oproti loňsku bude třeba změnit všechno, hlásí Vojtěch Štursa

Oproti loňsku bude třeba změnit všechno, hlásí Vojtěch Štursa

4 min 4 s

Český reprezentant ve skoku na lyžích, Vojtěch Štursa, se po roční odmlce vrátil do kolotoče Světového poháru. Ani jednou se mu nepodařilo bodovat, a tak se svými výkony pochopitelně spokojen není. Co bude podle něj potřeba změnit k tomu, aby se začal umisťovat v nejlepší třicítce?


Příprava na novou sezonu je u všech skokanů na lyžích v plném proudu. „Podstoupili jsme první skoky. Zatím se vše jeví v pořádku, uvidíme, co bude dál," hlásal krátce po začátku přípravného reprezentačního kempu v Lomnici nad Popelkou Vojtěch Štursa.

Jak už bylo zmíněno, tak čtyřiadvacetiletý český reprezentant neprožil ideální sezonu. Tomu odpovídají i jeho slova o změnách, které musí před tou nadcházející přijít. „Je třeba vylepšit úplně všechno. (směje se) Techniku, kondici a celkově se tím skokem přiblížit konkurenci, za kterou jsme v minulé sezoně značně zaostávali," myslí si skokan liberecké Dukly. 

Kromě toho, že závodníky čekají závody mistrovství světa v klasickém lyžování a Turné čtyř můstků, tak se Češi mohou těšit i na odložené MS v letech. Jak tento fakt uvítal Štursa? „Závěr loňské sezony nebyl z naší strany povedený, je tedy dobře, že se MS odložilo. Máme čas na sobě zapracovat a věřit, že se do příští sezony vrátíme v lepší formě," přeje si Vojtěch Štursa. 

V otázce, co bude pro českého skokana na lyžích prioritou, má jasno. „Jednoznačně MS v Planici, lety mám rád. Nicméně ještě nikdy se mi nepodařilo létat pořádně daleko, tak doufám, že se to letos změní," vyhlíží Štursa slovinské mistrovství světa. 

Zda se čtyřiadvacetiletému závodníkovi povede vstoupit do nové sezony v kvalitní formě se dozvíme na konci srpna, kdy se bude konat v polské Visle první závod ze seriálu letních Grand Prix.