Obě dvě Češky úspěšné ve čtrvteční kvalifikaci v Nižném Tagilu, vyhrává Marita Kramer

Obě dvě Češky úspěšné ve čtrvteční kvalifikaci v Nižném Tagilu, vyhrává Marita Kramer

3 min 16 s

Sezóna světového poháru žen započala letos netradičně v ruském Nižném Tagilu. Do kvalifikace na můstku HS97 nastoupilo celkem 65 závodnic ze 17 zemí, mezi nimiž nenašla přemožitelku Rakušanka Marita Kramerová. Z českého pohledu dopadla kvalifikace velmi dobře – obě reprezentantky postoupily do pátečního závodu.


Za umělého osvětlení a slabého sněžení dolétla Karolína Indráčková na zančku 84 metrů a obsadila skvělé 15. místo. Zaznamenala tak výrazné zlepšení oproti tréninkovým pokusům, při nichž skočila 70, resp. 76 metrů. Druhá z českých závodnic, Klára Ulrichová, obsadila po skoku dlouhém 79 metrů 30. místo a pohodlě si tak zajistila postup do pátečního závodu. Také ona předvedla v kvalifikaci delší pokusy než v tréninku (67,5 + 68,5 m).

První kvalifikaci této sezóny ovládla Marita Kramerová skokem dlouhým 96 metrů. Poté, co opanovala obě tréninková kola, tak potrvdila dobrou formu před blížícími se Olympijskými hrami. Více než pět bodů za ní skončila na druhém místě Japonka Sara Takanašiová, která skočila 93 metrů. Třetí pozice patřila německé reprezentantce Katharině Althausové za skok dlouhý 89 metrů.

Druhou polovinu širšího pódia obsadila trojice slovinských závodnic – Urša Bogatajová (89,5 m), Nika Križnarová (87,5 m) a Ema Klinecová (88 m). Sedmá byla pak další Slovinka Jerneja Breclová (88 m) a potvrdila, že slovinský tým je na sezónu dobře připraven. Zajímavostí je také premiérový výstup v SP pro terpve šestnáctiletou Niku Prevcovou, sestru známých bratrů Prevcových. Ta ve čtvrteční kvalifikaci obsadila 12. příčku.

Páteční závod odstartuje v 15 hodin a 30 minut středoevropského času.

Kompletní výsledky čtvrteční kvalifikace naleznete zde.