Německo na domácí půdě vyhrálo závod smíšených družstev, český kvartet skončil sedmý

6 min 12 s

Český skokanský tým v závodu smíšených družstev vybojoval v německém Hinterzartenu postup do druhého kola, kde skončil na sedmém místě. Kvarteto Ptáčková, Koudelka, Indráčková a Polášek za sebou nechalo osmou Itálii. Vítězství k radosti německých fanoušků uhájil domácí tým ve složení Seyfarthová, Geiger, Reischová, Freitag před Japonskem a Slovinci, kteří zle trápili Německo, ale posledním skokem se propadli z druhého místa na třetí.

Týmový závod začala za Českou republiku jako první Štěpánka Ptáčková, která se vzdáleností 77 metrů zařadila na sedmé místo z deseti. Do vedení šlo Slovinsko zásluhou Niky Križnarové, která dolétla na rovných 104 metrů. Druhý člen týmu Roman Koudelka stáhl ztrátu na týmy před sebou, jelikož doskočil na značku ukazující číslo 103, což byl třetí nejhodnotnější výkon z druhých skokanů. Nejlépe si vedl Karl Geiger (126,6 bodů, 103 metrů), ale vedení jasně drželo Slovinsko i díky Peteru Prevcovi (125,4 bodů za 104 metry).

Karolína Indráčková, která den zpět po pěti letech poprvé bodovala v letní Grand Prix, nepředvedla úplně nejlepší výkon. Jejích 86,5 metrů ale stačilo na to, aby byl český tým před závěrečnými skoky prvního kola na postupovém sedmém místě s náskokem slušných 25 bodů na nepostupovou devátou Itálii. Což nebylo problémem potvrdit pro Viktora Poláška, skákajícího ve slušné formě. Skokan z Nového města na Moravě dal 98,5 metrů. Z nejlepší pozice šlo do finále domácí Německo (473,9 bodů), které mělo na druhé Slovince k dobru 2,1 bodů.

Ve druhém kole dokázala Štěpánka Ptáčková přidat dva metry, přesto těsně zapsala z finálové osmičky nejméně bodů. Na udržení sedmého místa to však nemělo žádný vliv. Roman Koudelka pak ukázal, že v Hinterzartenu může v zítřejším závodě družstev mířit vysoko. Předvedl 99,5 metrů a takřka pojistil pro český tým stávající pozici. O výhru nadále sváděly litý boj týmy Německa a Slovinska.

Také Karolína Indráčková se ve druhém kole dokázala zlepšit, když přelétla o jeden metr hranici devadesátky a na závody v Německu tak bude jistě vzpomínat v dobrém. Mezitím vrcholila bitva o první místo, před závěrečnými skoky mělo Německo náskok 2,7 bodů (při přepočtu kolem 1,5 metrů délky). Z českého pohledu slušný závod zakončil Viktor Polášek, který si polepšil stejně jako Ptáčková, Koudelka a Indráčková. Skočil přesně 101 metrů a české barvy tak braly šťastnou sedmičku za 785,2 bodů.

Slovinci se nakonec při posledních skocích propadli až na třetí místo, jelikož Žiga Jelar předvedl jen 96 metrů, zatímco Japonec Sato na něj naskákal přes 14 bodů a vybojoval pro asijskou zemi druhou příčku. Pro Richarda Freitaga pak nebyl problém potvrdit první pozici.