×
Nálada v ženském týmu je dobrá. Takhle super to snad nikdy nebylo, je spokojená Štěpánka Ptáčková

Nálada v ženském týmu je dobrá. Takhle super to snad nikdy nebylo, je spokojená Štěpánka Ptáčková

23.09.2020

Závody mistrovství České republiky ve Frenštátu pod Radhoštěm jsou minulostí. Úplně dobře na ně nebude vzpomínat talentovaná skokanka Štěpánka Ptáčková, která skončila mezi ženami na třetím místě. „Nesedlo mi to a nedokázala jsem předvést svoje dobré skoky v porovnání s tréninkem. Neříkám, že jsem zklamaná, ale můj výkon mohl být rozhodně lepší,“ říká reprezentantka, která mezi juniorkami figurovala na druhé pozici.

Podruhé během jednoho měsíčního období zavítaly skokanky na můstek ve Frenštátu pod Radhoštěm. V polovině srpna hostil areál Jiřího Rašky závody letní Grand Prix. Vinou aktuálního dění se jednalo o jediné závody atraktivního letního světového soupeření. Tehdy byla Štěpánka Ptáčková jedenáctá o příčku za Karolínou Indráčkovou, jenž se vešla do elitní desítky. „Cítila jsem se dobře. Musím říct, že v tréninku jsem zde neskákala úplně dobře. Ale do závodu jsem se naštěstí dokázala docela správně zkoncentrovat a předvedla jsem na sebe dva docela slušné skoky. Samozřejmě v mém výkonu byla spousta rezerv, na kterých budu dále pracovat, ale tehdy jsem asi na víc neměla,“ hodnotila své vystoupení na letní Grand Prix.

O měsíc později na domácím mistrovství vypadaly její výkony oproti tréninku odlišně. „Se svými skoky úplně spokojená nejsem. Nesedlo mi to a nevím proč. Prostě jsem nedokázala předvést své dobré skoky. V porovnání s předchozím tréninkem byly mé závodní skoky o hodně slabší. Neříkám, že jsem zklamaná, ale rozhodně můj výkon mohl být lepší,“ uvědomuje si Štěpánka Ptáčková, která skončila na třetí pozici za Klárou Ulrichovou (mj. vítězkou i mezi juniorkami) a Karolínou Indráčkovou. „Je pravda, že Kája s Klárkou si skákaly jinou ligu. Od nich jsem byla daleko a nemohla jsem proto mířit výše. Do závodu jsem šla s cílem udělat dva dobré skoky, ale to se nepovedlo, takže spokojená být nemůžu,“ podotýká bronzová medailistka z letošních olympijských her mládeže v Lausanne.

Velkou radost naopak může mít z toho, jaká atmosféra panuje v ženském týmu a že ženský skok na lyžích měl v republikovém šampionátu hned šest účastnic. „Je super, že se náš tým rozšiřuje o takhle mladé talentované holky, což vidíme na Klárce Ulrichové nebo na Verče Jenčové, která tady ale kvůli nemoci nemohla být. Vnímám to pozitivně, nálada v týmu je také dobrá. Jsem moc ráda, že nám to takhle klape a jsem spokojená, jelikož takhle super to snad nikdy nebylo,“ pochvaluje si současné dění, kterému určitě přispívají i trenéři Antonín Hájek a Pavel Věchet. V období mezi dvěma měsíčními závody byla navíc ženská parta hodně pospolu. „Během letní Grand Prix jsme trénovali prakticky denně v Liberci na Dukle. Tedy kromě Klárky Ulrichové, která je z Frenštátu. Ostatní holky jsou vlastně z okolí Liberce. Trénujeme s Tondou Hájkem a Pavlem Věchetem a strašně dobře to funguje. Vídáme se denně a každý víkend jezdíme na soustředění, abychom skákali,“ podotýká sympatická skokanka.

Soustředění nastane také po závodech domácího mistrovství. Štěpánka Ptáčková prozradila jak krátkodobé, tak dlouhodobější plány: Co se týče krátkodobých věcí, tak příští neděli jedeme na soustředění do Oberstdorfu. Máme také další tréninkové kempy. Směrem k zimě směřujeme přípravu na ledovou stopu, takže budeme mít nějaká soustředění i na ní. A v zimě uvidíme, jak vůbec všechno bude. Ale věřím, že závody proběhnou a už se na ně moc těšíme. Do té doby je přede mnou spousta práce,“ poukazuje v odpovědi i na aktuální koronavirové dění. A jak česká skokanská naděje přiznává, dle jejího názoru jí pandemie covid-19 příliš neovlivňuje. „Když byla na jaře největší vlna pandemie, tak mi to vyhovovalo, protože jsem měla 24 hodin denně volno a mohla jsem hodně všestranně trénovat. Měla jsem na trénink čas a byla jsem ráda. Teď nás pandemie lehce omezuje, protože nemáme závody a vyjíždění do zahraničí je takové s otazníkem. Samozřejmě to chce, abychom se chovali zodpovědně, zároveň ale musíme někde trénovat. Takže v tomhle směru nás to omezuje, ale snažíme se z toho vytáhnout co nejvíce. Když je tolik volného času, tak můžeme hodně trénovat a doufám, že to bude vidět v zimě,“ věří v dobrou sezonu.

Mladá reprezentantka zároveň upřímně prozradila, že na frenštátský můstek nepatří mezi její nejoblíbenější. „Přiznám se, že frenštátský můstek mi zrovna nesedí. Ale jsem vždy hrozně ráda, že tady Memoriál Jiřího Rašky v rámci ženské letní Grand Prix je. Pro nás pro všechny hrozně moc znamená, že máme závody na domácí půdě, čehož si moc vážíme,“ uzavírá rozhovor Štěpánka Ptáčková.

 

Fotogalerie


Oficiální sponzor

Partneři