×
Na jeden závod Kontinentálního poháru pojedeme, prozrazuje Viktor Polášek

Na jeden závod Kontinentálního poháru pojedeme, prozrazuje Viktor Polášek

27.08.2020

Úvodní a také jediný podnik letní Grand Prix českému reprezentantovi Viktoru Poláškovi poměrně vyšel. Dokázal totiž bodovat v obou závodech, nejprve jednadvacátým a poté sedmnáctým místem. „Práce je na dobré úrovni a posouváme se pořád nahoru,“ hlásí bývalý juniorský mistr světa.

Na klasickou otázku pro sportovce, jak fungovali během koronavirové pandemie, již Viktor Polášek odpovídá jako rutinér. „Koronavirus přípravu asi ani neovlivnil. Ze začátku jsme trénovali jen doma, ale poté jsme začali jezdit i do zahraničí. Příprava proběhla v pohodě a myslím si, že jsme udělali nějaký kus práce. Ukazujeme to v trénincích,“ tvrdí český skokan a vzápětí dokáže najít i srovnání s létem 2019. „Loni v létě jsem skákal dobře, takže letošní léto se s loňským porovnává těžko. Ale zatím nyní předvádím skoky, které jsem dělal v tréninku. Vše je na dobré cestě,“ sděluje pozitivně skokan z Nového Města na Moravě.

Porovnání se nabízí, vždyť český skok prošel řádnými změnami v realizačním týmu Spolupráci s novým trenérem Františkem Vaculíkem si pochvaluje. „Změny byly velké, ale myslím, že se povedly. Práce je na dobré úrovni a posouváme se pořád nahoru,“ domnívá se Viktor Polášek, který je zároveň rád, jak skokanská parta nyní šlape. „Tým funguje super a to mi hrozně pomáhá. Všichni jsme si tady rovní, pracujeme společně a všechno jede tak, jak má. Snad se to ukáže na můstku,“ věří v dobrou nadcházející sezonu.

Skokan na lyžích Viktor Polášek

Do ní tým půjde s trošku odlišnou závodní průpravou, hlavně co se skokanské letní Grand Prix týče. Poměrně oblíbený letní podnik byl vlivem současné pandemie okleštěn pouze na jeden závodní víkend v polské Wisle. „Špatné to není, jen je to takový stav, že člověk neví, s čím přijde do zimy,“ neláme si hlavu se ostatními zrušenými závody. I proto se český tým zúčastní také letního Kontinentálního poháru. „Určitě na jeden závod pojedeme. Nevím, jestli na oba dva, jak v Klingenthalu tak ve Wisle, ale jednoho se určitě zúčastníme. A uvidíme, zda “Konťáky“ budou mít nějakou solidní úroveň. Ale budeme mít zase další srovnání,“ říká Viktor Polášek

Pozitivní zůstává také ohledně nošení roušek nebo ochranných štítů, které během tréninků nebo závodů ve Wisle platilo: „Tohle mi vůbec nevadí. Situace je taková, jaká je. Musíme na to brát ohled a vyrovnat se s tím. Ale myslím si, že to není nijak hodně omezující.“

Jak už bylo zmíněno, cíle Viktora Poláška do nové sezony jsou naprosto jasné. Ať už obecné, tak konkrétní. „Vždycky si dávám takové cíle, abych předváděl to, na čem se pracuje přes léto a s tím přijdou i výsledky. Mám úplně v pohodě na to skákat druhé kolo. A s týmem, co tady teď máme, proto uděláme všechno,“ domnívá se „Polda“ a vzápětí přechází přímo k vrcholům sezony. „Nejvíce se budu připravovat na mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberstdorfu a na Turné čtyř můstků. Na šampionátu jsem v předešlých letech skončil do dvacátého místa a rád bych se posunul trošku výše. Naopak lety na lyžích jsou pro mě oříškem, který jsem ve své skokanské kariéře ještě nerozlousknul. Tam to bude pro mě boj,“ pousměje se talentovaný skokan.

Naopak na olympijské hry v roce 2022 zatím příliš nemyslí. „V hlavě je mám, ale že bych nad olympiádou přemýšlel, to ne. Pořád je jednu sezonu daleko. Hlavní příprava na ní probíhá, ale momentálně se soustředím na aktuální dění,“ zakončil rozhovor před závodním víkendem letní Grand Prix ve Wisle.

 Oficiální sponzor

Partneři