Mistry České republiky ve skoku na lyžích se stali Viktor Polášek, Klára Ulrichová, Jiří Konvalinka a Lukáš Doležal

5 min 43 s

V sobotu 9. října se ve frenštátském areálu Jiřího Rašky konalo Letní mistrovství České republiky ve skoku na lyžích 2021. Na můstku s konstrukčním bodem HS106 se závodilo hned ve čtyřech kategoriích – muži, ženy, junioři a dorost.

V kategorii mužů skákalo 30 závodníků, mezi nimiž zvítězil Viktor Polášek z Nového Města na Moravě. Ten svými stylově čistými skoky o délce 100 a 96 metrů ovládl obě kola. Téměř 11 bodů ho dělilo od druhého Čestmíra Kožíška (97,5 + 94,5 m) z Lomnice nad Popelkou. Na třetím místě se pak umístil reprezentant v severské kombinaci Jan Vytrval (98 + 100 m). Nutno zmínit, že sdruženáři měli oproti skokanům výhodu vyššího nájezdového okna, za což ovšem a byli bodově dekompenzováni.

„Moc s výkonem spokojený nejsem, dnes se mi dva závodní skoky vůbec nepovedly. Ale jsem rád, že mi to přesto dalo na vítězství,“ nechal se slyšet po závodě Viktor Polášek.

Závodu mužů se bohužel nevyhnuly ani pády, na zemi skončili Petr Vaverka a Filip Sakala. I když pád prvního zmíněného působil strašidelně, tak z něho žádné vážnější zranění nevzešlo. Klukům přejeme, ať se bolístky zahojí co nejdříve.

Kategorii žen dominovala Klára Ulrichová z Dukly Frenštát. Ta předvedla skoky o délce 87,5 a 90 metrů a s velkým náskokem porazila druhou v pořadí Veroniku Jenčovou, závodící za pražský Olymp. Té se dobře vydařil skok v prvním kole (89 m), ve druhém kole se jí však už tolik nedařilo (75 m). Na pódiu je doplnila Anežka Indráčková z Dukly Liberec (74 + 66,5 m).

„Výsledek hodnotím pozitivně, ale mé skoky nebyly nejlepší. Nepovedl se mi přechod do letu, nicméně v prvním kole trochu sehrály svou roli i podmínky,“ řekla po závodě Klára Ulrichová.

Mezi 17 juniory na startu zvítězil sdruženář Jiří Konvalinka (Dukla Liberec), který pokusy o délce 92,5 a 96,5 metru doslova odskočil zbytku startovního pole. Druhý byl jeho klubový kolega Kryštof Hauser (81 + 97,5 m), autor nejdelšího skoku této kategorie. Třetí místo pak obsadil další reprezentant v severské kombinaci Radim Sudek (86,5 + 88,5 m), taktéž z liberecké Dukly.

Do kategorie dorostu nastoupilo 14 závodníků, mezi kterými s obrovským náskokem zvítězil Lukáš Doležal z BKL Machov. Ten předvedl stylově čisté pokusy o délce 98 a 105 metrů, přičemž druhý z nich byl nejdelším skokem celého závodu. Na druhém místě se umístil Daniel Škarka z Dukly Frenštát (95 + 93 m). Třetí byl pak Vojtěch Stolarz z SK Ještěd Liberec za skoky o délce 87 a 94 metrů.

České reprezentanty nyní čeká závoudní pauza, během které se budou připravovat na blížící se zimní sezónu. Ta odstartuje 19. listopadu první zastávkou SP mužů v ruském Nižném Tagilu.