Mistrovství ČR ve skocích na lyžích vyhrála Ptáčková, mezi dorostenci dominoval Vaverka

3 min 31 s

Rožnov pod Radhoštěm hostil první říjnovou sobotu mistrovství České republiky. Na můstku K-70 se mezi ženami radovala Štěpánka Ptáčková před Karolínou Indráčkovou a Michaelou Rajnochovou. Náskok vítězky byl téměř 10 bodů a o podobnou porci vyhrál mezi dorostenci Petr Vaverka, jenž za sebou nechal Radima Sudka a Jiřího Jindříška.

Štěpánka Ptáčková zadělala na vítězství již v prvním kole, kdy skočila půl metrů za konstrukční bod. Známkami za styl na tom byla stejně jako druhá Karolína Indráčková, ale díky o 2,5 metrů delšímu skoku vedla o 5,5 bodů. Michaela Rajnochová byla s velkou ztrátou třetí (53,5 m). Ve druhém kole půl metru přidala, ale na první dvě skokanky to stačit nemohlo. Indráčková dostala za 72 metrů pod tlak Ptáčkovou, ale ta odolala a šla na 71,5 m. Celkově tak Ptáčková vyhrála o 9,4 bodů a mohla slavit.

Vítězná Štěpánka Ptáčková (uprostřed), vlevo Karolína Indráčková, vpravo třetí Michaela Rajnochová

Také Petr Vaverka zadělal na výhru mezi dorostenci již v prvním kole. Šel totiž za 75 metrů, což byl jasně nejdelší skok a před Radimem Sudkem, jenž doskočil na rovnou sedmdesátku, měl náskok šesti a půl bodů. Třetí pozici držel František Janata (64,5 m) před Jiřím Jindříškem. Protože ale Jindříšek ve druhém kole naskákal na svého konkurenta čtyři body, dostal se na pódium. Zároveň bylo jasné, že Sudek musel předvést dlouhý skok, pokud by chtěl myslet na vítězství. Jenže oproti prvnímu kolu přidal jen metr (71), kdežto Vaverka prakticky napodobil svůj první skok a za 74,5 metrů si jasně pohlídal domácí triumf.