×
Lotos Cup: Češi vezou čtyři cenné kovy, soutěž si podmanil Vaverka

Lotos Cup: Češi vezou čtyři cenné kovy, soutěž si podmanil Vaverka

29.08.2020

Naprostá paráda! Tak by se jednoduše dala popsat druhá zastávka polského Lotos Cupu, na které vybojovala česká výprava hned čtyři cenné kovy. Největšího úspěchu dosáhl v Szczyrku Petr Vaverka, jenž v kategorii mladších juniorů vyhrál páteční i sobotní závod.

Česká radost propukla už v pátek, kdy závod mladších juniorů ovládl Petr Vaverka. Ten si připsal pokusy dlouhé 101 a 98 metrů, se kterými ovládl obě soutěžní kola. „Mým cílem bylo předvést tréninkové skoky. Výhra v závodě je příjemným bonusem,“ nechal se Vaverka slyšet po závodě.

V tu dobu ale nikdo netušil, že se jednalo teprve o předkrm. Hlavní chod přišel v sobotu.

Začneme od nejmladšího. Čtrnáctiletý Daniel Škarka (72 a 77,5 metrů) se oproti předešlému dni ve výsledkové listině posunul hned o pět příček dopředu a na krk si pověsil zlatou medaili pro nejlepšího závodníka ve své kategorii.

To, že páteční úspěch nebyla náhoda, potvrdil Vaverka, jenž znova vystoupal na nejvyšší stupínek. Tentokrát předvedl ještě vyrovnanější výkony než v pátek, když se mu povedlo doskočit do vzdáleností 101 a 102 metrů.

Tuzemskou medailovou sbírku uzavřel Jakub Šikola, jemuž se podařilo vybojovat stříbro. Po pátku, kdy skončil těsně pod stupni vítězů – čtvrtý, dnes zaútočil dokonce na zlato. A to hlavně díky druhému kolu. V tom přistál na úrovni 99,5 metrů a připsal si nejlepší pokus ze všech závodníků. Jelikož ale Šikolův úvodních skok měřil 90,5 metrů, tak se umístil těsně pod vrcholem.

I přesto český junior zcela spokojen není. „Jsem rád, že se mi podařilo předvést tréninkové skoky. Nicméně je stále na čem pracovat," drží se nohama při zemi. 

Lotos Cupu se v Polsku zúčastnila celá řada českých reprezentantů. Na jejich výsledky se můžete podívat zde: První kolo, druhé kolo

                                                                                                                                                               

Foto: IG – Lotos Cup 

Fotogalerie


Oficiální sponzor

Partneři