×
Kvalifikaci v Trondheimu vyhrál Rjoju Kobajaši, do hlavního závodu postoupil Roman Koudelka

Kvalifikaci v Trondheimu vyhrál Rjoju Kobajaši, do hlavního závodu postoupil Roman Koudelka

12.03.2020

Japonský skokan Rjoju Kobajaši vyhrál kvalifikační klání v Trondheimu, kde pokračovalo norské turné RAW Air. Z českých skokanů postoupil do závodu pouze Roman Koudelka, který obsadil 41. místo.

Česká výsledková šeď na konci sezony bohužel pokračovala. Filip Sakala byl krátce po svém skoku na 114,5 metrů diskvalifikován. Čestmír Kožíšek se sice za 118,5 metrů zařadil na průběžné druhé místo, ale brzy se výsledkovým pořadím propadal a skončil na 55. místě. O dvě příčky níže byl Vojtěch Štursa (112,5 m).

V kvalifikaci většinou foukalo závodníkům do zad, ovšem podmínky byly téměř pro všechny závodníky rovnoměrné. Na čele se střídalo dost skokanů, dařilo se mj. i Finům, jenž v závěru sezony skáčou velice slušně.

V polovině startovního pole šli v rychlém sledu do vedení Klimov, Kobajaši a Jelar. Po nich přišel na řadu Roman Koudelka, který šel na 122 metrů, ihned po skoku měl jistý postup a nakonec obsadil 41. místo. Do vedení se posléze dostal Markus Eisenbichler, nicméně Němci tou dobou ještě nevěděli, jaký strašák na ně čeká.

Před poslední desítkou byl na prvním místě Piotr Zyla, který těsně přeskočil domácího Forfanga. Velká nepříjemnost potkala Laniška, jenž byl také diskvalifikován. Vzápětí doskočil na parádních 141,5 metrů Stephan Leyhe, jenže ihned na dopadu ho potkal nepříjemný pád. Kvalifikace byla na čtvrt hodiny přerušena a německý skokan opustil prostory můstku na sněžných saních.

To samozřejmě pro ostatní závodníky nebylo nic příjemného. S nastalou situací se nejlépe vypořádal Rjoju Kobajaši, který vyhrál o 3,1 bodů před Zylou a třetím Forfangem.

Výsledky kvalifikace najdete tady, čtvrteční závod startuje od 17 hodin.Oficiální sponzor

Partneři