×
Kvalifikaci v Oslu zvládli tři Češi, nejlépe dopadl Polášek

Kvalifikaci v Oslu zvládli tři Češi, nejlépe dopadl Polášek

08.03.2019

Norské Oslo bude dějištěm prvních závodů Světového poháru po mistrovství světa v Seefeldu. Už v pátek se konala důležitá kvalifikace, jež se započítává rovněž do série závodů Raw Air Tournament, což je desetidenní seriál skoků na norských můstcích. Z kvalifikace do nedělního závodu prošli tři Češi.

Už kvalifikace v Oslu se počítala do průběžného hodnocení Raw Air Tournament a nejvíce bodů si vyskákal domácí Robert Johansson, který kvalifikaci vyhrál skokem dlouhým 132 metrů. Se ziskem 140,6 bodů porazil druhého Kamila Stocha a třetího Timiho Zajce.

Do kvalifikačních bojů vstoupilo celkem 74 skokanů, mezi nimiž byli i čtyři Češi. Nejlépe se s můstkem popasoval Viktor Polášek, jenž skočil 122,5 metrů a obsadil konečné 35. místo.

Do nedělního individuálního závodu postoupil ze 43. místa také Lukáš Hlava, který zapsal 121 metrů. Postup vybojoval ze 47. pozice i Roman Koudelka, jenž se v Oslu trápil už v trénincích a ani ostrý skok mu nevyšel vůbec podle představ. Zachránil ho však nižší nájezd, díky němuž přičítal ke svým 112 metrům bodovou kompenzaci.

Mimo postupovou padesátku skončil Čestmír Kožíšek, jehož 108,5 metrů bylo příliš krátkých. Už v kvalifikaci ale skončili i další zajímavá skokanská jména jako Halvor Egner Granerud, Anders Fannemel, Naoki Nakamura nebo Anže Semenič.

V sobotu se bude v Oslu skákat týmový závod, jenž se bude rovněž započítávat do Raw Air Tournament. Skákat se bude od 14:30.Generální partner

Hlavní partner

Partneři