×
Kožíšek v Planici na závěr sezony nebodoval, Stoch opět nejlepší

Kožíšek v Planici na závěr sezony nebodoval, Stoch opět nejlepší

23.03.2018

Polský skokan Kamil Stoch zaznamenal svou jubilejní 30. výhru v kariéře, když dokázal triumfovat v předposledním individuálním závodě sezony ve slovinské Planici. Jediný český reprezentant Čestmír Kožíšek obsadil 34. místo.

 

 

 

Kožíšek předvedl v prvním kole nepříliš zdařilý pokus a po skoku dlouhém 199,5 metru neměl šanci do finálového kola postoupit. Jednalo se zároveň o poslední český skok sezony, neboť družstvo Češi nepostaví a ve třicítce nikoho pro závěrečné klání tohoto ročníku nemají.

V prvním kole kraloval Kamil Stoch. Ten stejně jako Robert Johansson vystřihl perfektních 245 metrů, ale narozdíl od svého norského soupeře stačil ještě vystřihnout telemark. Tím si vysloužil náskok necelých pět bodů na Nora, třetí místo držel lídr seriálu Planica 7 Johann Andre Forfang.

Právě on společně se Stefanem Kraftem zaútočili ve druhém kole. Oba shodně zaznamenali 234,5 metru, což jim zajistilo pozici na stupních vítězů. Forfang navíc dostal vyšší kompenzaci za silný zadní vítr a udržel se před Kraftem.

Svůj druhý skok naopak nezvládl Robert Johansson a propásl tak možnost dostat se do čela leteckého světového poháru. Ve druhé sérii předvedl pouze 227,5 metru a musel se spokojit se čtvrtým místem. Vítěz závodu Kamil Stoch letěl o šest a půl metru dál, opět předvedl skvostný telemark a o 3,7 bodu se udržel před Forfangem.

V Planici jsou ještě na programu dva závody. Diváci se v sobotu budou moci těšit na vyrovnanou soutěž družstev, v neděli je pak na programu závěrečný závod určený pro nejlepší třicítku sezony.

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři