×
Koudelka se v kvalifikaci blýsknul šestým místem, postupují i Hlava s Poláškem

Koudelka se v kvalifikaci blýsknul šestým místem, postupují i Hlava s Poláškem

08.02.2019

Světový pohár mužů v Lahti má za sebou tradiční páteční kvalifikaci. Do té naskočilo celkem 57 skokanů, kteří zápolili o 50 volných míst do nedělního závodu. V něm se představí i česká trojice Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Viktor Polášek.

Nejlépe z českých reprezentantů skákal Roman Koudelka, jemuž se podařilo doletět pro 122,5 metrů ve slabším větru pod lyže a v kvalifikaci obsadil výtečné šesté místo. Po nepříliš vydařených závodech v letech na lyžích se na mnohem oblíbenější velké můstky vrátil ve formě, jež ho zdobí po většinu celé sezony.

Lépe než Koudelka skočili pouze vítěz kvalifikace Rjoju Kobajaši, Nor Halvor Egner Granerud, Rakušan Stefan Kraft, Fin Antti Aalto (předvedl vůbec nejdelší skok kvalifikace měřící 128 metrů) a Polák Dawid Kubacki.

Z českých reprezentantů do nedělního závodu postoupili také Lukáš Hlava a Viktor Polášek. Zkušený Hlava se po návratu do kolotoče Světového poháru prezentoval skokem dlouhým 114,5 metrů a postupem ze 40. místa. Polášek skočil 110 metrů v sílícím spodním větru a skončil na 45. místě.

Postoupit se nepodařilo pouze Čestmíru Kožíškovi, jenž se 101 metry obsadil až 52. místo. Kompletní výsledky kvalifikace si můžete prohlédnout zde.

V sobotu je v Lahti na programu týmový závod od 16:30.Generální partner

Hlavní partner

Partneři