×
Koronavirus či špatné počasí? Ani tyto faktory konání tradičního Beskydského turné nezamezily

Koronavirus či špatné počasí? Ani tyto faktory konání tradičního Beskydského turné nezamezily

23.06.2020

Čtyři dny, čtyři skokanské areály. Letos to bylo už po dvaatřicáté, co se konalo tradiční Beskydské turné čtyř můstků v žákovských kategoriích. A jestli někdy opravdu hrozilo, že se oblíbená akce neuskuteční, tak to bylo právě v tomto roce, kdy se k řádění koronaviru přidalo i velmi špatné počasí.

Obrovská průtrž mračen. V kozlovickém skokanském areálu to vypadalo podobně, jako tomu bylo v jiných koutech Moravy. Ani tyto podmínky neodradily nejmladší české i zahraniční skokany a skokanky, kteří i přes nastolené překážky dokončili jeden z náročnějších ročníků Beskydského turné. „Dobrý skokan musí umět závodit za každých podmínek. Kdo to zvládá, tak pak je většinou na světě nejlepší," tvrdí s úsměvem na tváři Pavel Fízek, jeden z organizátorů celé akce. 

Jenže ani déšť nebyl tím největším strašákem pro tento čtyřdílný závod. Ještě před relativně nedávnou dobou to byla šířící se koronavirová nákaza, která v ruce držela všechny karty. „Nevěděli jsme, jak to dopadne. Čekali jsem do poslední chvíle na rozhodnutí vlády, nakonec to naštěstí dopadlo dobře," popisuje Fízek nejasnou dobou před startem Beskydského turné. 

I když závody proběhly, tak se některým omezením nevyhnuly. „Bohužel byly uzavřeny hranice s Polskem, což je škoda, protože tam mají kvalitní skokany. Konkurence je důležité, naši závodnicí musí vidět, že je ještě někdo lepší," posteskl si juniorský vítěz z roku 1977. 

Teď už jen doufat, že v příštích letech budou přírodní podmínky a situace ve světě k Beskydskému turné o něco přívětivější. Nicméně jak už ukázali organizátoři letošního ročníku, tak si umí poradit takřka se vším. 

Vítězové jednotlivých kategorií: 

Předžáci: Šimon Elek 

Žáci 9+10: Ondřej Závodný 

Žáci 10+11: Šimon Kabeláč 

Žáci 11+12: Hektor Kapustík (SVK) 

Žačky 9+10: Zara Zelenčík (SVK)

Žačky 10+11: Julie Ošmerová 

Žačky 11+12: Eva Hollmanová 

Kompletní výsledky k vidění ZDEOficiální sponzor

Partneři