×
Kontinentální pohár ve Frenštátě? Obrovská zkušenost, líčí Sebastian Kellermann

Kontinentální pohár ve Frenštátě? Obrovská zkušenost, líčí Sebastian Kellermann

08.11.2019

Devatenáctiletý Sebastian Kellermann se nejen připravuje na zkoušku dospělosti, ale také na nadcházející zimní sezónu. V létě si zaskákal na Kontinentálním poháru ve Frenštátě pod Radhoštěm, ovšem nejvýraznější výsledek přišel později na FIS Cupu v rumunském Râșnově, kde se jen o jednu pozici neprobojoval do druhého kola.

Jak bys zhodnotil letní přípravu?
Byla přínosná jak z fyzického, tak z psychického hlediska. Naučil jsem se zase pár nových věcí a posunul se jako sportovec o něco dál. Závody v létě mi vyšly jen některé, takže budu rád, když ve skocích najdu stabilitu.

V čem přesně ses posunul?
Například, že se dokážu zkoncentrovat na určitou činnost, co dělám. Sice se to pořád učím, ale myslím si, že určité zlepšení tam je. Potom ve fyzickém ohledu, začal jsem si být jistější svými možnostmi, které pak mohu předvést na můstku.

Co je třeba ještě vypilovat?
Každý máme své nedostatky, stále bude na čem pracovat. V mém případě to je psychická pohoda. Poté nájezd, ze kterého potom vyplývá zbytek celého skoku.

V létě sis zaskákal na několika mezinárodních závodech. Na který vzpomínáš nejraději?
Na mezinárodních závodech se mi moc nedařilo, tak na ně úplně s radostí nevzpomínám. Kdybych měl přece nějaký vyzdvihnout, tak určitě svůj první Kontinentální pohár ve Frenštátě pod Radhoštěm. Byl pro mě významný hlavně tím, že jsem skákal doma. Dále FIS Cup v rumunském Râșnově, kde mi chyběla jedna příčka od postupu do druhého kola.

Zůstaňme u Kontinentálního poháru. Jak sis ho užil?
Byla to určitě obrovská zkušenost. V té době se mi zrovna nedařilo, neskákalo se mi moc dobře. Po této stránce jsem si to moc neužil, ale určitě mi to hodně dalo. Uvědomil jsem si, že je ještě přede mnou velký kus práce.

A co se týče atmosféry?
Atmosféra byla jiná, protože jsem skákal doma. Cítil jsem na sebe tlak více než třeba na zahraničních podnicích. Určitě to bylo intenzivnější jak obvykle.

Jaké jsou tvé cíle na zimu?
Skákat stabilně, na vyšším standardu. Hlavně ať jsem spokojený sám se sebou. Důležité je se snažit myslet pozitivně, pak věřím, že přijdou výsledky samy.

Určitě jsi slyšel, že přespříští rok se chystá v Liberci Světový pohár. Podle pravidel by mělo domácí mužstvo utvořit národní šestičlennou skupinu. Je pro tebe motivací, aby jsi se do ní dostal?
Doufám, že se tento plán uskuteční a závod se uspořádá. Byl by to velký přínos pro český skok na lyžích. Zatím jsem nad tím neuvažoval, ale je to určitě lákavé dostat jedno z těch míst a skákat na Světovém poháru v ČR.

Tvé kariérní vyhlídky? Jaké jsou tvé sny?
Dostat se do Světového poháru. Jako u každého sportovce je mým snem se zúčastnit olympijských her.Oficiální sponzor

Partneři