Kontinentální pohár v Bischofshofenu českým skokanům nevyšel

Kontinentální pohár v Bischofshofenu českým skokanům nevyšel

4 min 16 s

Během víkendu pokračovala nejen letní Grand Prix nebo Alpen Cup, ale také letní Kontinentální pohár. Dva závody, které se uskutečnily v Bischofshofenu, se českým zástupcům nevydařily. V sobotu byl z českých reprezentantů nejlepší Filip Sakala na 39. místě, o den později se umístil Benedikt Holub na 42. pozici. Klání opanovali domácí skokani, na sobotní výhru Manuela Fettnera navázal v neděli Daniel Tschofenig. Zajímavostí bylo, že závodu se zúčastnil také někdejší vítěz Turné čtyř můstků Thomas Diethart, jenž si již před dvěma týdny vyzkoušel FIS Cup v Einsidelnu.


Filip Sakala obsadil v sobotu 39. místo (121 metrů), o které se dělil s dalším českým zástupcem Benediktem Holubem (123,5 metrů). K postupu do elitní třicítky jim chybělo osm bodů. Závod byl velice dobře obsazen, o čemž svědčí, že poslední postupová sobotní místa obsadili Maciej Kot s Andersem Fannemelem a první pod čarou byl David Siegel. Třetí český zástupce František Holík figuroval na 48. místě za 119,5 metrů.

 

Sobotní závod, kterého se zúčastnilo sedmdesát skokanů, vyhrál domácí skokan Manuel Fettner. Ten byl sice po prvním kole až sedmý, ovšem ve finále předvedl nejlepší výkon (130 metrů jako v kole prvním) a vyhrál o 4,6 bodů před Norem Fredrikem Villumstadem. Třetí místo bral další rakouský skokan Daniel Tschofenig. Až se čtvrtou pozicí se musel spokojit lídr po prvním kole Anže Lanišek.

 

Výsledky sobotního závodu najdete zde.

 

Ani v neděli se českým skokanům bodovat nepodařilo. Benedikt Holub se umístil na 42. místě (119 metrů), o tři příčky pod ním byl Filip Sakala (116 metrů) a František Holík byl hodnocen jako pětašedesátý za 94 metrů.

 

Vítězství v neděli zapsal také domácí skokan. Daniel Tschofenig z Rakouska zaútočil po prvním kole z druhé pozice a ve finále ulétl na 142 metrů. Vyhrál tak s obrovským náskokem 10,6 bodů před Anže Laniškem. Na třetí místo klesl lídr po prvním kole Artti Aigro z Finska.

 

Nedělní výsledky najdete na tomto odkazu.

 

Průběžné pořadí letního Kontinentálního poháru.