×
Kolektiv máme skvělý, líčí Veronika Jenčová. Zaskáče si na Světovém poháru?

Kolektiv máme skvělý, líčí Veronika Jenčová. Zaskáče si na Světovém poháru?

11.09.2020

Veronika Jenčová si střihla ve Frenštátě pod Radhoštěm svou premiéru mezi světovou elitou. A úspěšnou, šestnáctiletá skokanka skončila osmnáctá a bodovala. Teď už však vyhlíží další závody, mezi kterými by se dokonce měl objevit i Světový pohár.

Veronika Jenčová se stala od začátku letní přípravy členkou ženského reprezentačního týmu, který vedou trenéři Antonín Hájek a Pavel Věchet. Mladičká naděje českého skoku na lyžích má za sebou i první závod mezi světovou elitou, když ve Frenštátu pod Radhoštěm získala pěkné osmnácté místo.

Na jaře tohoto roku se zúčastnila taktéž Mistrovství světa juniorů, kde se jí podařilo projít do druhého kola a obsadit sedmadvacátou pozici. A jak sama říká, tak i další ročník šampionátu, jenž bude hostit polské Zakopané, je pro Jenčovou cíl číslo jedna.

Jak jste spokojená se skoky, které jste předvedla ve Frenštátě?
Spokojená jsem víceméně byla. Splnila jsem to, na čem jsme se dohodli s trenéry. Akorát jsem to provedla pozdě, takže to nevyšlo tak, jak bych si představovala.

Na čem jste se tedy s trenéry dohodli?
Měla jsem udržet lépe nájezd, což se mi povedlo. Měla jsem problémy s tím, že jsem při něm seděla hodně na kolenech.

Byl to váš první závod v rámci letní Grand Prix. Byla tam nervozita?
Byla, dost. Nicméně to bylo lepší, než jsem očekávala. Navíc, když jsem byla nahoře a měla si sundat roušku, tak jsem začala panikařit. To jsem nestíhala. (směje se) Jinak to bylo dobré.

Jak už jsem zmínil, byla to pro vás velká premiéra. K tomu v Česku, avšak bez diváků. Nemrzelo vás to?
Přišli se na mě podívat Patrik Chlum a Jitka Zemanová. To bylo hodně uklidňující, přece jen to jsou trenéři, pod kterými jsem začínala. Byla jsem moc ráda, že tam mohli být. Jinak to ale bylo zvláštní, větší podpora ze strany fanoušků chyběla. Na druhou stranu možná proto jsem byla méně nervózní, před diváky by to určitě bylo jiné.

První rok trénujete přímo s ženskou reprezentací. Jaké to je?
Je to zajímavé. Máme nabitý program. Určitě mi to hodně dává, takže jsem naprosto spokojená. Pokud jde o kolektiv, tak ten je skvělý. V týmu panuje úžasná atmosféra. Holky mám moc ráda, nemyslím si, že bych našla jediný problém ve fungování týmu.

S Klárou Ulrichovou jste v týmu takovými benjamínky. Je to znát?
Ani moc ne. Možná se tak na nás trochu dívají trenéři, ale jen minimálně. (směje se) Ale holky vůbec, s nimi je to boží.

Jaké máte plány v zimní části sezony?
Hlavně bych měla jezdit na FIS Cupy a také skákat na Kontinentálních pohárech, kterých ovšem tolik není. K tomu máme v plánu se trochu zaměřit i na Světový pohár, tam ale bude úspěchem se dostat z kvalifikace. Vrcholem sezony pro mě bude Mistrovství světa juniorů.

A co vaše cíle? Pokud jde o FIS Cup, tak co například navázat na holky, které vloni vybojovaly pro Česko stupně vítězů?
To by bylo hezké! S tím ale úplně nepočítám. Ale myslím si, že to z mé strany bude lepší jak vloni (Verča skončila celkově 22. – pozn. red.).

Foto: @ladiesskijumpingOficiální sponzor

Partneři