×
Kobajaši dolétl pro triumf v Trondheimu. Koudelka s Poláškem bodovali

Kobajaši dolétl pro triumf v Trondheimu. Koudelka s Poláškem bodovali

14.03.2019

Raw Air turné v Norsku se pomalu chýlí ke svému konci. Před závěrečnými lety ve Vikersundu se ve čtvrtek konal v Trondheimu závod na velkém můstku, který ovládl Japonec Rjoju Kobajaši. Roman Koudelka s Viktorem Poláškem se umístili ve třetí desítce a dosáhli na body.

Prakticky celý závod odskákali závodníci s větrem v zádech. Zatímco v prvním kole foukal silnější vítr, ve druhém se "zaďák" trochu uklidnil, i tak se ale v obou kolech skákalo podobně daleko.

Oba své soutěžní skoky dokázal natáhnout přes 140 metrů japonský jistý vítěz Světového poháru Rjoju Kobajaši, jenž porazil druhého Andrease Stjernena o 9,6 bodů. Stjernen se na domácích závodech loučí se svou kariérou, kterou by měl ukončit po sezoně a je tak trochu symbolické, že právě na domácím můstku dosáhl nejlepšího výsledku v probíhajícím ročníku.

Třetí skončil Rakušan Stefan Kraft, který navýšil své vedení v Raw Air turné na 9,5 bodu. Druhý je v miniseriálu, do něhož se budou započítávat ještě kvalifikace, závod a týmový závod ve Vikersundu, Rjoju Kobajaši. Robert Johansson se propadl na třetí místo.

Na body dosáhli i Češi. Roman Koudelka vybojoval v prvním kole za 126,5 metrů průběžné dvacáté místo, ale o pozici v první dvacítce nakonec přišel. Ve druhém kole sice skočil dál a doletěl si pro 128 metrů, ale v konečném hodnocení si pohoršil na 21. pozici.

Viktor Polášek předvedl rovněž dva povedené skoky. Do druhého kola postoupil za 123,5 metrů v silném zadním větru, za který přičítal hned 12,9 bodů (měl jedny z nejhorších podmínek na můstku). Své 22. místa z první části závodu ale neobhájil a o jednu příčku si pohoršil. Ve finálovém kole skočil 127,5 metrů.

Na konečném 47. místě skončil závod Čestmír Kožíšek. Kompletní pořadí závodu naleznete zde.

Kompletní pořadí Raw Air turné si můžete prohlédnout na tomto odkazu. Pořadí Světového poháru zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři