Klára Ulrichová skončila na Lotos Cupu druhá. Kategorii dorostu vyhrál David Rygl

5 min 6 s

Český skok na lyžích zaznamenal velmi dobré výsledky na LOTOS Cupu ve Szczyrku. V ženské kategorii obsadila výborné druhé místo Klára Ulrichová, těsně pod stupni vítězů skončila Karolína Indráčková a Štěpánka Ptáčková. Dorostenecká kategorie (ročník narození 2005 a 2006) měla českého vítěze, kterým se stal David Rygl a čtvrtý byl Filip Křenek. Závody se skákaly na můstku HS75.

Kategorie žen:

Klára Ulrichová hned při prvním kole ukázala, že bude útočit na pozice nejvyšší, když za skok dlouhý 71 metrů obsadila druhé místo a na vedoucí Konderlovou ztrácela jen čtyři desetiny bodů. V kole druhém česká skokanka své postavení jistě udržela a díky 66,5 metrům skončila na druhém místě o 6,5 bodů za vítěznou Annou Twardoszovou. Ve finálovém kole podnikla velký útok směrem vzhůru Karolína Indráčková (69 + 68,5 m), jež se posunula ze sedmého místa na čtvrté a na třetí příčku jí chybělo jen 2,1 bodů. Hned za ní skončila Štěpánka Ptáčková, která si ve druhém kole pohoršila ze čtvrtého místa na páté (67,5 + 63 m). Devátá figurovala ve výsledkové listině Zdeňka Pešatová (63,5 + 62,5 m). Veronika Jenčová ve středu při tréninku v Harrachově upadla a do Polska neodcestovala, nicméně česká naděje je v pořádku a co nejdříve bude znova skákat.

Kategorie juniorů (rok narození 2001 a 2002):

V juniorské kategorii figurovali ve výsledkové listině čtyři čeští skokani. Kryštof Hauser si ve druhém kole polepšil ze sedmého místa na konečnou šestou pozici (66 + 69,5 metrů). Do desítky se vešel také osmý František Lejsek (63 + 72 m) a Radek Rýdl (64 + 69 m). Na jedenácté pozici skončil Jakub Šikola (63,5 + 69,5 m).

Kategorie mladších juniorů (2003 a 2004)

V kategorii skokanů narozených v letech 2003 a 2004 byl z českých skokanů nejlepší Miroslav Štěpánek, který za skoky dlouhé 58 a 61 metrů obsadil dvanácté místo před svým krajanem Jiřím Jindříškem (dvakrát 59,5 metrů).

Kategorie dorostenců (2005 a 2006)

Velký úspěch zaznamenal český skok na lyžích v dorostenecké kategorii. Mezi skokany narozenými v letech 2005 a 2006 kraloval David Rygl, který vyhrál obě dvě kola. Dvakrát skočil 74 metrů a vyhrál s náskokem téměř osmi bodů před domácím Klemensem Joniakem. Jen 4,3 body chyběly ke stupňům vítězů Filipu Křenkovi, který obsadil čtvrté místo (68,5 + 68 metrů) a podtrhl tak úspěch českých barev. První desítku uzavřel Matěj Šikola, který předvedl skoky dlouhé 64 a 65,5 metrů. Daniel Škarka figuroval na šestnáctém místě (65 + 63,5 m) a Jan Ošmera skončil celkově šestadvacátý (57 + 56 metrů).

Kompletní výsledky najdete na tomto odkazu.