×
Klára Ulrichová navázala na skvělé výsledky z minulých závodů sedmým místem ve slovinském Ljubnu

Klára Ulrichová navázala na skvělé výsledky z minulých závodů sedmým místem ve slovinském Ljubnu

04.08.2019

Poté, co česká juniorská reprezentace vynechala závod v kazašském Ščučinsku, se naše naděje zúčastnily dalšího podniku letního FIS Cupu, a to ve slovinském Ljubnu (HS94). Největším želízkem v ohni byla pro naši výpravu Klára Ulrichová, která navazovala na páté a šesté místo z polského Szczyrku.

Teprve patnáctiletá Klára Ulrichová patří mezi nejmladší účastnice závodu, jenž se na Slovinsku skáče tento víkend. Jediná reprezentantka tuzemského skoku na lyžích v sobotu zakončila den na krásném sedmém místě, když si připsala pokusy dlouhé 76 a 77 metrů.

Na domácí událost se skvěle připravily Slovinky, které vyslaly na start i zkušenější skokanky a obsadily hned prvních pět příček. 93,5 a 84,5 metrů skočila vítězná Ursa Bogatajová, druhá skončila Nika Križnarová (90,5 a 82 metrů) a třetí Spela Rogeljová (79 a 82 metrů)

Početnější zastoupení jsme měli v chlapecké kategorii. Bohužel, ani jednomu ze závodníků startujících pod českou vlajkou, se nepovedlo postoupit do druhého kola. Nejlépe se umístil na sedmapadesáté pozici Benedikt Holub se skokem měřícím 76 metrů. Jednašedesátý skončil Radek Selcer (76,5m), čtyřiašedesátý Petr Vaverka (76 m), osmašedesátý Sebestian Kellerman (74,5 m) a osmasedmdesátý Dušan Doležal (71,5 m).

Závod ovládl Rakušan Stefan Rainer, jenž doskočil do vzdáleností 83 a 90 metrů. Druhá příčka náležela Tjašu Grilcovi ze Slovinska (85,5 a 87,5 metrů) a třetí Caseyu Larsonovi z USA (86 a 86,5 metrů).

Druhá část programu ve slovinském Ljubnu začíná v neděli v 11:00, kdy startují junioři, načež se ke svým pokusům uchýlí od 11:30 juniorky.Oficiální sponzor

Partneři